logozsm1

prez2

Informujemy, że posiadamy wolne miejsca do szkół na rok szkolny 2021/2022:

- branżowa szkoła I stopnia - 15 miejsc,

- technikum elektroniczne - 3 miejsca,

- technikum mechaniczne - 4 miejsca.

Urlop pracownika młodocianego

Pracownik młodociany według zasad określonych w art. 205 kp ma prawo do pierwszego urlopu (pierwszej jego części) z upływem 6 miesięcy od rozpoczęcia pierwszej pracy, w wymiarze 12 dni roboczych. Czyli jeżeli pracownik podjął pierwszą pracę z początkiem roku szkolnego, nabędzie prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego z ostatnim dniem lutego następnego roku kalendarzowego. Z upływem roku zatrudnienia młodociany ma prawo do urlopu w wymiarze 26 dni roboczych. Nabywane 26 dni jest niezależne do urlopu przysługującego po 6 miesiącach pracy, przez co młodociany po przepracowaniu pierwszego roku nauki zawodu ma prawo łącznie do 38 dni (12 dni + 26 dni) urlopu wypoczynkowego nabywanego z dołu.

Czytaj więcej...

Drodzy rodzice przed nami po długiej przerwie pierwsze dni nauki stacjonarnej w szkole. Bardzo cieszymy się ze spotkania z młodzieżą i możliwością spędzenia z nimi ostatnich dni nauki w tym wyjątkowym roku szkolnym. Na pewno ten okres będzie wykorzystany do adaptacji, odbudowy relacji między młodzieżą i stopniowego powrotu do szkolnych wymagań. Nie zapominając o zbliżającej się końcowej klasyfikacji, zapewnimy uczniom warunki do poprawy wszystkich ocen.

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do uczestnictwa w naszych działaniach skierowanych dla uczniów celem łagodzenia skutków powrotu do szkolnej normalności.W najbliższych dniach poprosimy Państwa o wypełnienie ankiet których wyniki posłużą nam do opracowania programów wsparcia dla uczniów w tym i przyszłym roku szkolnym. Zachęcam do uczestnictwa warsztatach wspierających proces wychowawczy organizowanych w czerwcu przez namysłowską Poradnię Psychologiczno Pedagogiczną.

10 czerwca odbędzie ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami klas na którym przedstawione zostaną ocen przewidywanych na koniec roku szkolnego. W różnych sprawach szkolnych zachęcam do kontaktu osobistego lub telefonicznego
z dyrekcją i szkolnymi pedagogiem oraz psychologiem. Zawsze mogliście i możecie Państwo na nas liczyć.

  • w poniedziałki w godzinach od 8.00 do 41.30
  • we wtorki w godzinach od 8.00 do 14.00
  • w czwartki w godzinach od 8.00 do 13.45
  • w piątki w godzinach od 8.00 do 14.35

Mając na względzie dotychczasową bardzo dobrą współpracę i relacje z rodzicami ufam, że wspólnie w dalszym ciągu będziemy budować klimat i atmosferę szkoły oraz razem zadbamy o warunki eliminujące sytuacje kryzysowe po powrocie uczniówdo szkoły

Bartosz Medyk

Dyrektor ZSM w Namysłowie

Rozpoczęcie roku szkolnego będzie odbywało się w obowiązującym reżimie sanitarnym.

Godz.8.30

KLASY I TECHNIKUM NR 1 – BUDYNEK GŁÓWNY OD STRONY PARKU

Klasa Sala
1TEP 12
1TZP 13
1TMP 6
1TLP 7

KLASY I BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA –BUDYNEK WARSZTATÓW

Klasa Sala
1AWP W05
1GP W01

Godz.9.30

KLASY II - TECHNIKUM NR 1

Klasa Sala
2TEP 8
2TE W14b
2TZP 11
2TZ 9
2TMP 10
2TM 1
2TLP 5
2TL 2


KLASY II - BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

Klasa Sala
2AW W11
2AWP W20
2GP W17
2G W18

Godz.10.30

KLASY III – TECHNIKUM NR1

Klasa Sala
3TEZ 4
3TMZ 13
3TL 3

KLASY III – BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

Klasa Sala
3AW W05
3G W01

Godz.10.30

KLASY IV – TECHNIKUM NR 1

Klasa Sala
4TEZ aula
4TM aula
4TL aula

klepsydra

Gratulujemy wszystkim, którzy od września zostaną uczniami "Mechanika".

Jest jeszcze szansa, żeby dostać się do naszej szkoły. Otworzyliśmy bowiem nabór uzupełniający. Więcej szczegółów w sekretariacie.

67507333 1396387110510822 1572069068125503488 n

64411745 1369779919838208 965971198938710016 n

Oferta pracy wakacyjnej od VELUX, jednego z naszych patronów, dla pełnoletnich uczniów technikum o profilu: technik mechanik, technik logistyk i technik ekonomista

Velux.png strona

💥Fryzjerzy znowu dali czadu💥

Bardzo miłe wieści dotarły do nas  z Kędzierzyna-Koźla. Podczas organizowanego przez tamtejszy Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Śląskich VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Fryzjerskiej nasza uczennica Natalia Nowak z klasy 3 H zajęła 1. miejsce.

Czytaj więcej...

💇‍♂️W dniu 13 marca br. uczniowie klasy 3 H wzięli udział w XIV edycji „Pożegnanie Zimy” - Międzynarodowym Konkursie Fryzjerskim – Wiosenne Inspiracje, który odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Opolu.

Uczeń Borys Kobyłecki został wyróżniony za stworzenie i zaprezentowanie fantazyjnej fryzury, która była inspirowana tematem „Pożegnanie Zimy”. Pod czujnym okiem pani Lucyny Michalak, u której Borys odbywa przygotowanie do zawodu, udało mu się osiągnąć swój osobisty sukces. Dzięki wyróżnieniu uczeń odbędzie szkolenie, które nadzorować będzie mistrzyni Europy – sędzia międzynarodowy, zajmująca się edukacją fryzjerów jako Top stylista w Juran Art School - Anna Zenkovska.

Czytaj więcej...

W dniu 27 lutego 2019 po raz kolejny mieliśmy przyjemność wręczyć najlepszym uczniom Stypendium Diehla. Niezmiernie cieszy nas fakt, że ilość osób kwalifikujących się do otrzymania nagrody stale rośnie. W tym roku, jest to dwunastu uczniów techników zawodowych.

Spotkanie odbyło się na terenie firmy Diehl Controls.

Uczniowie spotkali się z Dyrektorem Grzegorzem Kitą, Członkiem Zarządu Wojciechem Paruzelem oraz HR Business Partner Pauliną Rosa.

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak zdolną i utalentowaną młodzież.

Czytaj więcej...

Uczennica IV klasy technikum elektronicznego Katarzyna Czuczwara za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018 oraz uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy została stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w środę 28 listopada 2018 r. o godz. 10.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu.

Kasi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

46994900 1231533166996218 8459342533657362432 n

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to szczególnie ważna rocznica dla nas wszystkich. Z tej okazji w dniu 7 listopada odbyła się w Zespole Szkół Mechanicznych akademia, która dostarczyła wszystkim obecnym wyjątkowych przeżyć i wzruszeń. Jak co roku obchodziliśmy również święto naszego zbiorowego patrona – Żołnierzy Września 1939 Roku, które tradycyjnie połączone było ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

Czytaj więcej...

W dniu 7 listopada 2018 r. dyrektor fabryki samochodów Toyota Manufacturing Poland w Łęgu – Dariusz Mikołajczak przekazał naszej szkole w ramach współpracy samochód osobowy. Nowy, nieużywany samochód z 2017 r. - Toyota Yaris III posiada silnik benzynowy o pojemności 1000 cm3. Na wyposażeniu ma m.in.: klimatyzację, fabryczne radio z nagłośnieniem, sterowanie kierownicy, światła do jazdy dziennej, komputer pokładowy, elektrycznie opuszczane szyby, elektrycznie regulowane lusterka i wiele innych dodatków.

Czytaj więcej...

26 października w I Liceum Ogólnokształcące im. J. Iwaszkiewicza w Namysłowie odbył się powiatowy etap Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Nasza uczennica Aleksandra Łacina z klasy 4 TL brała w nim udział i zajęła pierwsze miejsce. Na kolejny etap, już wojewódzki, Ola pojedzie do Opola. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

44993542 1210390359110499 8132135290639745024 n

W dniu 16 października w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej Biestrzykowice-Miodary dołączyliśmy do próby pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Ta akcja od kilku lat jest organizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".

Czytaj więcej...

Pod takim hasłem odbyło się w Starostwie Powiatowym w Namysłowie spotkanie uczniów kl. 2 TL i 1 TE z Powiatowym Rzecznikiem Konsumenta – Panią Katarzyną Paradowską. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem naruszenie zbiorowych interesów konsumentów bada Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, natomiast w sprawach indywidualnych konsumenci mogą uzyskać bezpłatną pomoc prawną u powiatowych rzeczników konsumentów. Do ich kompetencji należy m.in.: zapewnienie poradnictwa konsumenckiego i informacji prawnej w zakresie ochrony interesów konsumentów.

Czytaj więcej...

W dniu 19 września 2018 r. na stadionie miejskim w Namysłowie odbyły się, jak co roku, Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne dla klas pierwszych. Uczniowie startowali w następujących konkurencjach: 100 m, 800 m, skok w dal, pchnięcie kulą i skok wzwyż, osobno dziewczęta i chłopcy. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a w konkurencjach drużynowych puchary. Zawody przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z wychowawcami. Celem imprezy było przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja lekkiej atletyki oraz wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników z klas pierwszych w poszczególnych konkurencjach.

Czytaj więcej...

Zapraszamy !!!

W dniu 7.XI.2018r. (środa) o godz. 16.30 w auli szkolnej odbędzie się uroczystosć poświęcona programom patriotyczno - wychowawczym "Mechanik dla Niepodległej " oraz " Pamięć o Żołnierzach Września ".

Do wspólnego świętowania serdecznie zapraszamy emertytowanych  pracowników ZSM, rodziny naszych bohaterów, rodziców i pracodawców współpracujących  ze szkołą.

                                                                                                                                                                                           Dyrekcja szkoły i organizatorzy  

5 czerwca br. uczniowie kl. I i II technikum ekonomicznego uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Banku Spółdzielczego w Namysłowie. Bank reprezentowali: p. Jaromir Bieniek – z-ca Prezesa ds. Handlowych oraz absolwentki technikum ekonomicznego – obecnie pracujące w placówce: p. Magdalena Janczura (Czekaj) – która ukończyła szkołę w 2005r., pełniąca funkcję specjalisty w zespole ds. zgodności, p. Monika Żurek (Bereźnicka) – absolwentka z roku w 2005, specjalista w wydziale sprawozdawczości i planowania oraz p. Małgorzata Kula - Pietrzyk – starszy specjalista ds. windykacji, absolwentka z 1999r.

Czytaj więcej...

II przetarg pisemny na sprzedaż przęseł płotu.

Ogłaszamy II przetarg pisemny na sprzedaż przęseł płotu. 
Szczegóły w gablocie obok sekretariatu szkoły.

Spotkanie w Urzędzie Skarbowym

W bieżącym roku szkolnym kontynuowany jest program „Ekonomiści na start” którego celami są: promocja wykształcenia technicznego, zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności ułatwiających poruszanie się po rynku pracy oraz współpraca z pracodawcami lokalnymi na rzecz promocji zawodu technik ekonomista.

Czytaj więcej...

I przetarg pisemny na sprzedaż przęseł płotu.

Ogłaszamy I przetarg pisemny na sprzedaż przęseł płotu.
Szczegóły w gablocie obok sekretariatu szkoły.

Szelka final    

Dziś dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci płk. Stefana Szelki prezesa Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Pan Pułkownik był naszym mentorem i przyjacielem. Od września 2009 roku aktywnie uczestniczył w realizowanym w szkole programie „Pamięć o Żołnierzach Września”, organizując dla społeczności szkoły żywe lekcje historii, lekcje wspomnień. Uczył nasnie zawsze łatwej miłości do ojczyzny i szacunku dla przeszłości.

W ostatniej rozmowie z Dyrektorem Szkoły odbytej kilka dni temu serdecznie pozdrawiał kadrę pedagogiczną szkoły i młodzież, czuł, że ubiegłoroczne wrześniowe spotkanie w naszej szkole było tym ostatnim.

Panie Pułkowniku, wdzięczni za wszystko zapewniamy, że będziemy wierni idei, którą Pan zaszczepił w naszych sercach.

Dyrekcja, nauczyciele i młodzież

Zespołu Szkół Mechanicznych im.

Żołnierzy Września 1939 Roku w Namysłowie

Uwaga!!! Informujemy, że od 30.01.2017r. (poniedziałek) plan lekcji ulegnie zmianie. Wkrótce będzie dostępny na stronie.

 Mamy zaszczyt poinformować, że uczeń klasy o profilu Technik Elektronik, Konrad Kurzawa, zajął pierwsze miejsce w konkursie „ Na nazwę programu stypendialnego Diehl Controls Polska”. Zadanie konkursowe polegało na wymyśleniu nazwy dla Programu Patronackiego. O nagrodę  ubiegało się  wielu uczniów. Jednak to właśnie Konrad zachwycił jury firmy Diehl Controls Polska swoją kreatywnością.Wręczenie nagród odbyło się 21 grudnia 2016 r. podczas podsumowania programu „Aktywni na plus”.  Zwycięzca  przyjął nagrodę z rąk pani Pauliny Rosy oraz dyrektora Bartosza Medyka.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Czytaj więcej...

Dnia 1 maja uczniowie kl.II TE ZSM wraz z opiekunami wyruszyli na miesięczną praktykę zawodową do Walencji. A oto ich spontaniczne, ciepłe jeszcze wrażenia:

Czytaj więcej...

plakat nadzieja

(Kliknij, aby powiększyć)

LOGODyrekcja Szkoły serdecznie zaprasza rodziców na spotkanie
z wychowawcami i nauczycielami.

Zgodnie z harmonogramem  roku szkolnego, zapraszamy rodziców uczniów wszystkich klas na wywiadówkę, która odbędzie się w czwartek 7 kwietnia 2016 r. o godz. 16.30.

                          Z poważaniem:
                   Przewodnicząca Rady Rodziców
           Dyrektor ZSM –Bartosz Medyk

Film z otwartych drzwi w 2015 roku ...a tak było w 2014 :)
   

Dziękuję za cierpliwość w oczekiwaniu na „Jubileuszową Księgę Wspomnień”
oraz przepraszam za opóźnienie w jej wydaniu spowodowane dbałością o każdy szczegół i wypracowaniem kształtu, który w jakimś stopniu sprawi radość czytelnikom
i satysfakcję autorom.

W połowie lutego ostateczna wersja książki została złożona  i przekazana do drukarni. Mam nadzieję, że dotrze do Państwa przed Świętami Wielkiej Nocy.

Łączę serdeczne pozdrowienia z namysłowskiego „Mechanika”

Dyrektor szkoły Bartosz Medyk

poprawiony program

(Kliknij, aby powiększyć)

zyczenia bozonarodzeniowe

(Kliknij, aby powiększyć)

11listopada swieto

(Kliknij, aby powiększyć)

DEN grafika

Kliknij, aby powiększyć

kiermasz

pocztowka

 KALENDARIUM DYREKTORA SZKOŁY

DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z PRZYGOTOWANIEM I PRZEPROWADZENIEM

EGZAMINU MATURALNEGO W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Czytaj więcej...

zakłady

ZAPROJEKTUJ LOGO DLA STOWARZYSZENIA

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie „Nasz Mechanik” ogłasza konkurs dla uczniów naszej szkoły na wykonanie projektu logo Stowarzyszenia.

Czytaj więcej...

POWSTAŁO STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ „MECHANIKA”

W dniu 25 lutego br. na zebraniu założycielskim podjęto uchwałę o powołaniu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie „Nasz Mechanik”. Sąd Rejonowy w Opolu postanowieniem z dnia 8 kwietnia wpisał Stowarzyszenie do Krajowego Rejestru Sądowego, dzięki czemu uzyskało ono osobowość prawną.

Czytaj więcej...

drzwi otwarte plakat

W roku 2000 w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.  

W tym roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” odbywać się będzie w dniach od 23 lutego do 28 lutego.

Czytaj więcej...

Wykaz dodatkowych zajęć podczas ferii zimowych 2015

Czytaj więcej...

Dyrekcja Szkoły serdecznie zaprasza rodziców
na spotkanie 
z wychowawcami i nauczycielami,
które odbędzie się w dniu 15.01. 2015 r. o godz. 16.30

Czytaj więcej...

siatka (Kliknij, aby powiększyć)

Zapraszamy do udziału w akcji "Góra Grosza"
Zbiórka w naszej szkole będzie prowadzona w piątek (5.12) oraz w poniedziałek (8.12).

gora grosza(Kliknij, aby powiększyć)

AKCJA ,,RÓŻOWA WSTĄŻECZKA’’

W dniach 22 października i 3 listopada odbyły się w naszej szkole spotkania z pielęgniarką szkolną związane z profilaktyką raka piersi. Dziewczęta miały możliwość nauki samobadania piersi za pomocą specjalnego fantoma oraz zapoznania się z najnowszymi badaniami poświęconym temu zagadnieniu

Akcja „Wieczór wspomnień”

„Takie będą narody, jakie ich młodzieży chowanie.” Przyszłość naszego kraju, to sprawa priorytetowa, a właściwe wychowanie polskiej młodzieży, to inwestycja w przyszłość. Zwracamy się do Państwa jako nauczyciele, dla których podana wyżej myśl stanowi naczelną dewizę wszelkich podejmowanych działań.

Czytaj więcej...

Działając na podstawie art. 4 pkt. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.), Zespół Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939 roku zaprasza do składania ofert na wykonanie instalacji wentylacyjnej, zgodnie z warunkami określonymi w niniejszym zapytaniu ofertowym.

Czytaj więcej...

zlombol

Złombol – kilkudniowy, turystyczny, etapowy rajd charytatywny polegający na pokonaniu ok. 2500 km, (w jedna stronę) autem o socjalistycznej/komunistycznej produkcji (lub konstrukcji). Odbywa się corocznie w lipcu, sierpniu lub wrześniu. Start ma miejsce w Katowicach.

Rajd powstał w 2007 roku, jako pomysł kilku przyjaciół na przejechanie dalekiego dystansu starym autem i zebranie pieniędzy dla Domów Dziecka na Śląsku. W pierwszej edycji wzięły udział tylko dwie załogi i obie dojechały do mety pod "Casino Monte Carlo" w Monte Carlo. Miejsce to było również metą drugiej edycji. Kolejne lata przyniosły zmianę - meta wyznaczana jest zawsze w odległości ok. 2500 km od Katowic w różnych kierunkach. Są to na przemian kraje "ciepłe" i "zimne".

Złombol, to ekstremalna wyprawa samochodami komunistycznej produkcji lub konstrukcji. Celem jest zbieranie pieniędzy na zakup rzeczy dla dzieci ze Śląskich domów dziecka. Wartość zakupu pojazdów, nie licząc napraw przygotowawczych, to orientacyjnie 1000 zł. Dotychczasowe trasy prowadziły z Katowic do Monaco, na arktyczne koło podbiegunowe, do Azji, do słynnego Loch Ness, do Archaia Olympia w Grecji i na NORDKAP, aby pokazać, że mimo wszystkich obaw da się dojechać takimi "złomami" do wyznaczonego celu. Trasy były bardzo ciężkie: Alpy z bardzo stromymi podjazdami, serpentyny, duże odległości, pustki skandynawskie, łosie, mróz i upały, dziurawe drogi w Bułgarii, chaos w Stambule, nieskończone zachodnie autostrady, szkockie Highlands i niezapomniany legendarny przejazd przez Albanię.

Uczestnicy rajdu zbierają pieniądze na dzieci z Domów Dziecka poprzez sprzedaż powierzchni reklamowej na swoich pojazdach. Każda załoga musi pozyskać darczyńców, aby osiągnąć wymagany regulaminem minimalny próg finansowy darowizn dla dzieci, inaczej nie jest dopuszczana do startu. Załogi jadą wyłącznie na swój koszt, wszelki sponsoring jest zakazany.

Dopuszczalne są dodatkowe darowizny, bez sprzedaży powierzchni reklamowej. Całość wpłat od darczyńców przekazywana jest na cel imprezy - czyli prezenty dla dzieci z Domów Dziecka.


 

 

Pytanie było dość oczywiste, gratulujemy wszystkim prawidłowiej odpowiedzi !
A przy okazji wielkie brawa dla lidera kapeli, pana Janka !

 

 

Zostań technikiem mechanikiem

Technik mechanik jest zawodem z wieloletnimi tradycjami. Technicy mechanicy mogą znaleźć zatrudnienie zarówno na stanowiskach produkcyjnych, jak i na stanowiskach nadzoru technicznego procesów wytwarzania maszyn i urządzeń.

Czytaj więcej...

CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ ZAWODU TECHNIKA MECHANIKA, OPERATORA CNC, SPAWACZA ?

ZSM WSPÓŁPRACUJE Z FIRMĄ ROTOX – SPRAWDZONY PARTNER.

FIRMA ROTOX GWARANTUJE PRACĘ DLA ABSOLWENTÓW TECHNIKUM MECHANICZNEGO.

Czytaj więcej...

 

Technik Elektronik

Jeśli interesujesz się techniką,

fascynują Ciebie nowe technologie,

pociąga Cię programowanie,

to elektronika

jest tą dziedziną,

którą powinieneś zgłębić. 

Czytaj więcej...

 

Zapraszamy do kształcenia w zawodzie   Technik mechanik

w Zespole Szkół Mechanicznych

To bardzo popularny i potrzebny zawód. Wybierając ten właśnie kierunek kształcenia z pewnością nie zasilisz grona bezrobotnych, bo wszędzie znajdziesz ciekawą i dobrze płatną pracę!

Nauczysz się:

-projektowania maszyn i urządzeń mechanicznych
-produkcji oraz serwisowania maszyn i urządzeń wytwórczych                   
-technik wytwarzania różnych maszyn i urządzeń
-obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie

Czytaj więcej...

LOGOW związku z zamiarem  zbycia podnośnika samochodowy typu SDD – 2,5 rok  prod. 1975  Nr fab. 17  informuję.W ocenie rzeczoznawcy (uwzględniając stopień z użycia ,rok produkcji oraz brak DTR) podnośnik  wyceniany jest na kwotę  2000 zł brutto .
 Wszystkie osoby zainteresowane zakupem podnośnika  proszone są  złożenie swojej oferty , w której należy określić cenę brutto.
Podana cena  nie może być mniejsza od wyceny rzeczoznawcy tj. 2000 zł brutto. Ofertę  z napisem  „ Podnośnik samochodowy” należy złożyć w zamkniętej kopercie  w sekretariacie szkoły u Pani Sylwi Kity do dnia 28.05.2014 r  do godz.12.00.
Przy  wyborze  najkorzystniejszej oferty kierować się będziemy  najwyższą ceną złożoną na zakup podnośnika.

                            Dyrektor ZSM   
                            Bartosz Medyk

03DZIEŃ  OTWARTYCH  DRZWI!!!

 

26 MARCA 2014r.

 

Bądźcie z nami !

foto tomekTARGI MOTORYZACYJNE W POZNANIU

Wyjazd: 28.03.2014r.-Namysłów

WOLNYCH 9 MIEJSC

KOSZT WYCIECZKI 60 ZŁ

                      Zapisy do 24.03.2014r.

               Pracownia samochodowa W08

mgr Tomasz Nowakowski

 

Dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie prosi pracodawców zainteresowanych przyjęciem uczniów ZSZ w celu odbywania praktycznej nauki zawodu - młodocianych pracowników o zgłaszanie swoich ofert przyjęć. Instruktor praktycznej nauki zawodu powinien posiadać odpowiednie przygotowanie pedagogiczne i zawodowe (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 1 lipca 2002r.w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz.U. z 2002r. Nr 113, poz. 988, z późn. zm.).

Możliwe jest kształcenie w zawodach:

Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKI KONKURS pt. MŁODYCH POLAKÓW PORTRET ZBIOROWY

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie eseju, felietonu lub rozprawki nawiązującego do utworu literackiego A. Kamińskiego bądź/oraz filmu w reżyserii R. Glińskiego
pt. KAMIENIE NA SZANIEC, na jeden z poniższych tematów:

a) Czym się dzisiaj kierować? Sercem czy rozumem?

b) Jak okoliczności zmieniają nasze postawy? Kim byłbyś/byłabyś w 1943 roku?

Nagrodą w konkursie jest publikacja pracy w zbiorze książkowym pt. MŁODYCH POLAKÓW PORTRET ZBIOROWY, który wydany będzie przez Narodowe Centrum Kultury.

www.kamienienaszaniec.com