logozsm1

 

Zapraszamy do Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie     ***    Nowe kierunki kształcenia: technik handlowiec - NOWOŚĆ!!!, technik elektronik, technik ekonomista, technik mechanik, technik logistyk, mechanik pojazdów samochodowych, monter elektronik, sprzedawca, inne zawody   ***

 

prez2

II przetarg pisemny na sprzedaż przęseł płotu.

Ogłaszamy II przetarg pisemny na sprzedaż przęseł płotu. 
Szczegóły w gablocie obok sekretariatu szkoły.

Spotkanie w Urzędzie Skarbowym

W bieżącym roku szkolnym kontynuowany jest program „Ekonomiści na start” którego celami są: promocja wykształcenia technicznego, zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności ułatwiających poruszanie się po rynku pracy oraz współpraca z pracodawcami lokalnymi na rzecz promocji zawodu technik ekonomista.

Czytaj więcej...

I przetarg pisemny na sprzedaż przęseł płotu.

Ogłaszamy I przetarg pisemny na sprzedaż przęseł płotu.
Szczegóły w gablocie obok sekretariatu szkoły.

 Mamy zaszczyt poinformować, że uczeń klasy o profilu Technik Elektronik, Konrad Kurzawa, zajął pierwsze miejsce w konkursie „ Na nazwę programu stypendialnego Diehl Controls Polska”. Zadanie konkursowe polegało na wymyśleniu nazwy dla Programu Patronackiego. O nagrodę  ubiegało się  wielu uczniów. Jednak to właśnie Konrad zachwycił jury firmy Diehl Controls Polska swoją kreatywnością.Wręczenie nagród odbyło się 21 grudnia 2016 r. podczas podsumowania programu „Aktywni na plus”.  Zwycięzca  przyjął nagrodę z rąk pani Pauliny Rosy oraz dyrektora Bartosza Medyka.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Czytaj więcej...

Film z otwartych drzwi w 2015 roku ...a tak było w 2014 :)
   

Dziękuję za cierpliwość w oczekiwaniu na „Jubileuszową Księgę Wspomnień”
oraz przepraszam za opóźnienie w jej wydaniu spowodowane dbałością o każdy szczegół i wypracowaniem kształtu, który w jakimś stopniu sprawi radość czytelnikom
i satysfakcję autorom.

W połowie lutego ostateczna wersja książki została złożona  i przekazana do drukarni. Mam nadzieję, że dotrze do Państwa przed Świętami Wielkiej Nocy.

Łączę serdeczne pozdrowienia z namysłowskiego „Mechanika”

Dyrektor szkoły Bartosz Medyk

zakłady

POWSTAŁO STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ „MECHANIKA”

W dniu 25 lutego br. na zebraniu założycielskim podjęto uchwałę o powołaniu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie „Nasz Mechanik”. Sąd Rejonowy w Opolu postanowieniem z dnia 8 kwietnia wpisał Stowarzyszenie do Krajowego Rejestru Sądowego, dzięki czemu uzyskało ono osobowość prawną.

Czytaj więcej...

5 czerwca br. uczniowie kl. I i II technikum ekonomicznego uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Banku Spółdzielczego w Namysłowie. Bank reprezentowali: p. Jaromir Bieniek – z-ca Prezesa ds. Handlowych oraz absolwentki technikum ekonomicznego – obecnie pracujące w placówce: p. Magdalena Janczura (Czekaj) – która ukończyła szkołę w 2005r., pełniąca funkcję specjalisty w zespole ds. zgodności, p. Monika Żurek (Bereźnicka) – absolwentka z roku w 2005, specjalista w wydziale sprawozdawczości i planowania oraz p. Małgorzata Kula - Pietrzyk – starszy specjalista ds. windykacji, absolwentka z 1999r.

Czytaj więcej...

Uwaga!!! Informujemy, że od 30.01.2017r. (poniedziałek) plan lekcji ulegnie zmianie. Wkrótce będzie dostępny na stronie.

Dnia 1 maja uczniowie kl.II TE ZSM wraz z opiekunami wyruszyli na miesięczną praktykę zawodową do Walencji. A oto ich spontaniczne, ciepłe jeszcze wrażenia:

Czytaj więcej...

plakat nadzieja

(Kliknij, aby powiększyć)

LOGODyrekcja Szkoły serdecznie zaprasza rodziców na spotkanie
z wychowawcami i nauczycielami.

Zgodnie z harmonogramem  roku szkolnego, zapraszamy rodziców uczniów wszystkich klas na wywiadówkę, która odbędzie się w czwartek 7 kwietnia 2016 r. o godz. 16.30.

                          Z poważaniem:
                   Przewodnicząca Rady Rodziców
           Dyrektor ZSM –Bartosz Medyk

poprawiony program

(Kliknij, aby powiększyć)

zyczenia bozonarodzeniowe

(Kliknij, aby powiększyć)

11listopada swieto

(Kliknij, aby powiększyć)

DEN grafika

Kliknij, aby powiększyć

kiermasz

pocztowka

 KALENDARIUM DYREKTORA SZKOŁY

DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z PRZYGOTOWANIEM I PRZEPROWADZENIEM

EGZAMINU MATURALNEGO W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Czytaj więcej...

ZAPROJEKTUJ LOGO DLA STOWARZYSZENIA

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie „Nasz Mechanik” ogłasza konkurs dla uczniów naszej szkoły na wykonanie projektu logo Stowarzyszenia.

Czytaj więcej...

drzwi otwarte plakat

W roku 2000 w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.  

W tym roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” odbywać się będzie w dniach od 23 lutego do 28 lutego.

Czytaj więcej...

Wykaz dodatkowych zajęć podczas ferii zimowych 2015

Czytaj więcej...

Dyrekcja Szkoły serdecznie zaprasza rodziców
na spotkanie 
z wychowawcami i nauczycielami,
które odbędzie się w dniu 15.01. 2015 r. o godz. 16.30

Czytaj więcej...

siatka (Kliknij, aby powiększyć)

Zapraszamy do udziału w akcji "Góra Grosza"
Zbiórka w naszej szkole będzie prowadzona w piątek (5.12) oraz w poniedziałek (8.12).

gora grosza(Kliknij, aby powiększyć)

AKCJA ,,RÓŻOWA WSTĄŻECZKA’’

W dniach 22 października i 3 listopada odbyły się w naszej szkole spotkania z pielęgniarką szkolną związane z profilaktyką raka piersi. Dziewczęta miały możliwość nauki samobadania piersi za pomocą specjalnego fantoma oraz zapoznania się z najnowszymi badaniami poświęconym temu zagadnieniu

Akcja „Wieczór wspomnień”

„Takie będą narody, jakie ich młodzieży chowanie.” Przyszłość naszego kraju, to sprawa priorytetowa, a właściwe wychowanie polskiej młodzieży, to inwestycja w przyszłość. Zwracamy się do Państwa jako nauczyciele, dla których podana wyżej myśl stanowi naczelną dewizę wszelkich podejmowanych działań.

Czytaj więcej...

Działając na podstawie art. 4 pkt. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.), Zespół Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939 roku zaprasza do składania ofert na wykonanie instalacji wentylacyjnej, zgodnie z warunkami określonymi w niniejszym zapytaniu ofertowym.

Czytaj więcej...

zlombol

Złombol – kilkudniowy, turystyczny, etapowy rajd charytatywny polegający na pokonaniu ok. 2500 km, (w jedna stronę) autem o socjalistycznej/komunistycznej produkcji (lub konstrukcji). Odbywa się corocznie w lipcu, sierpniu lub wrześniu. Start ma miejsce w Katowicach.

Rajd powstał w 2007 roku, jako pomysł kilku przyjaciół na przejechanie dalekiego dystansu starym autem i zebranie pieniędzy dla Domów Dziecka na Śląsku. W pierwszej edycji wzięły udział tylko dwie załogi i obie dojechały do mety pod "Casino Monte Carlo" w Monte Carlo. Miejsce to było również metą drugiej edycji. Kolejne lata przyniosły zmianę - meta wyznaczana jest zawsze w odległości ok. 2500 km od Katowic w różnych kierunkach. Są to na przemian kraje "ciepłe" i "zimne".

Złombol, to ekstremalna wyprawa samochodami komunistycznej produkcji lub konstrukcji. Celem jest zbieranie pieniędzy na zakup rzeczy dla dzieci ze Śląskich domów dziecka. Wartość zakupu pojazdów, nie licząc napraw przygotowawczych, to orientacyjnie 1000 zł. Dotychczasowe trasy prowadziły z Katowic do Monaco, na arktyczne koło podbiegunowe, do Azji, do słynnego Loch Ness, do Archaia Olympia w Grecji i na NORDKAP, aby pokazać, że mimo wszystkich obaw da się dojechać takimi "złomami" do wyznaczonego celu. Trasy były bardzo ciężkie: Alpy z bardzo stromymi podjazdami, serpentyny, duże odległości, pustki skandynawskie, łosie, mróz i upały, dziurawe drogi w Bułgarii, chaos w Stambule, nieskończone zachodnie autostrady, szkockie Highlands i niezapomniany legendarny przejazd przez Albanię.

Uczestnicy rajdu zbierają pieniądze na dzieci z Domów Dziecka poprzez sprzedaż powierzchni reklamowej na swoich pojazdach. Każda załoga musi pozyskać darczyńców, aby osiągnąć wymagany regulaminem minimalny próg finansowy darowizn dla dzieci, inaczej nie jest dopuszczana do startu. Załogi jadą wyłącznie na swój koszt, wszelki sponsoring jest zakazany.

Dopuszczalne są dodatkowe darowizny, bez sprzedaży powierzchni reklamowej. Całość wpłat od darczyńców przekazywana jest na cel imprezy - czyli prezenty dla dzieci z Domów Dziecka.


 

 

Pytanie było dość oczywiste, gratulujemy wszystkim prawidłowiej odpowiedzi !
A przy okazji wielkie brawa dla lidera kapeli, pana Janka !

 

 

Zostań technikiem mechanikiem

Technik mechanik jest zawodem z wieloletnimi tradycjami. Technicy mechanicy mogą znaleźć zatrudnienie zarówno na stanowiskach produkcyjnych, jak i na stanowiskach nadzoru technicznego procesów wytwarzania maszyn i urządzeń.

Czytaj więcej...

CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ ZAWODU TECHNIKA MECHANIKA, OPERATORA CNC, SPAWACZA ?

ZSM WSPÓŁPRACUJE Z FIRMĄ ROTOX – SPRAWDZONY PARTNER.

FIRMA ROTOX GWARANTUJE PRACĘ DLA ABSOLWENTÓW TECHNIKUM MECHANICZNEGO.

Czytaj więcej...

 

Technik Elektronik

Jeśli interesujesz się techniką,

fascynują Ciebie nowe technologie,

pociąga Cię programowanie,

to elektronika

jest tą dziedziną,

którą powinieneś zgłębić. 

Czytaj więcej...

 

Zapraszamy do kształcenia w zawodzie   Technik mechanik

w Zespole Szkół Mechanicznych

To bardzo popularny i potrzebny zawód. Wybierając ten właśnie kierunek kształcenia z pewnością nie zasilisz grona bezrobotnych, bo wszędzie znajdziesz ciekawą i dobrze płatną pracę!

Nauczysz się:

-projektowania maszyn i urządzeń mechanicznych
-produkcji oraz serwisowania maszyn i urządzeń wytwórczych                   
-technik wytwarzania różnych maszyn i urządzeń
-obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie

Czytaj więcej...

LOGOW związku z zamiarem  zbycia podnośnika samochodowy typu SDD – 2,5 rok  prod. 1975  Nr fab. 17  informuję.W ocenie rzeczoznawcy (uwzględniając stopień z użycia ,rok produkcji oraz brak DTR) podnośnik  wyceniany jest na kwotę  2000 zł brutto .
 Wszystkie osoby zainteresowane zakupem podnośnika  proszone są  złożenie swojej oferty , w której należy określić cenę brutto.
Podana cena  nie może być mniejsza od wyceny rzeczoznawcy tj. 2000 zł brutto. Ofertę  z napisem  „ Podnośnik samochodowy” należy złożyć w zamkniętej kopercie  w sekretariacie szkoły u Pani Sylwi Kity do dnia 28.05.2014 r  do godz.12.00.
Przy  wyborze  najkorzystniejszej oferty kierować się będziemy  najwyższą ceną złożoną na zakup podnośnika.

                            Dyrektor ZSM   
                            Bartosz Medyk

03DZIEŃ  OTWARTYCH  DRZWI!!!

 

26 MARCA 2014r.

 

Bądźcie z nami !

foto tomekTARGI MOTORYZACYJNE W POZNANIU

Wyjazd: 28.03.2014r.-Namysłów

WOLNYCH 9 MIEJSC

KOSZT WYCIECZKI 60 ZŁ

                      Zapisy do 24.03.2014r.

               Pracownia samochodowa W08

mgr Tomasz Nowakowski

 

Dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie prosi pracodawców zainteresowanych przyjęciem uczniów ZSZ w celu odbywania praktycznej nauki zawodu - młodocianych pracowników o zgłaszanie swoich ofert przyjęć. Instruktor praktycznej nauki zawodu powinien posiadać odpowiednie przygotowanie pedagogiczne i zawodowe (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 1 lipca 2002r.w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz.U. z 2002r. Nr 113, poz. 988, z późn. zm.).

Możliwe jest kształcenie w zawodach:

Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKI KONKURS pt. MŁODYCH POLAKÓW PORTRET ZBIOROWY

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie eseju, felietonu lub rozprawki nawiązującego do utworu literackiego A. Kamińskiego bądź/oraz filmu w reżyserii R. Glińskiego
pt. KAMIENIE NA SZANIEC, na jeden z poniższych tematów:

a) Czym się dzisiaj kierować? Sercem czy rozumem?

b) Jak okoliczności zmieniają nasze postawy? Kim byłbyś/byłabyś w 1943 roku?

Nagrodą w konkursie jest publikacja pracy w zbiorze książkowym pt. MŁODYCH POLAKÓW PORTRET ZBIOROWY, który wydany będzie przez Narodowe Centrum Kultury.

www.kamienienaszaniec.com

uks

leonardo

logo-duze1a