logozsm1

prez2

CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ ZAWODU TECHNIKA MECHANIKA, OPERATORA CNC, SPAWACZA ?

ZSM WSPÓŁPRACUJE Z FIRMĄ ROTOX – SPRAWDZONY PARTNER.

FIRMA ROTOX GWARANTUJE PRACĘ DLA ABSOLWENTÓW TECHNIKUM MECHANICZNEGO.

 

Nowe możliwości 

atrakcyjnych staży oraz pracy

dla technika mechanika 

Zespół Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939 Roku w ostatnich dniach wzbogacił się o dwóch nowych partnerów z lokalnego rynku pracy.

Pierwszym z zakładów jest firma Rotox z Pokoju która z produkcją pierwszych na świecie czyszczarek do naroży w 1973 roku rozpoczęła swój prężny rozwój. Od tego czasu zaskakuje światowych producentów okien, drzwi i fasad z PVC oraz aluminium innowacyjnymi produktami. Wraz z wprowadzeniem zgrzewania w wysokich temperaturach profili PVC w 2011 roku wyznaczyła nowe standardy w zakresie jakości oraz cyklu zgrzewania. Rotox rozpoczął w kwietniu 2014 roku budowę nowej hali produkcyjnej w zakładzie produkcyjnym Pokój. Tym samym zostaną znacznie powiększone możliwości produkcyjne oraz powierzchnia montażowa dla produktów końcowych. Oddanie nowej hali produkcyjnej do użytku umożliwi zakup i instalacje nowej maszyny frezującej z ruchomym stojakiem z możliwością obróbki przedmiotu obrabianego o długości do 10 metrów.

Drugi zakład to Wogum, producent uszczelnień technicznych wyrobów z gumy i gumowo - metalowych, posiadający w swojej ofercie szeroki asortyment uszczelnień mających zastosowanie w zespołach mechanicznych. Podstawowymi odmianami konstrukcyjnymi są pierścienie uszczelniające o przekroju kołowym pierścienie uszczelniające wałki obrotowe oraz pierścienie uszczelniające wargowe. Zakład wykonuje także elementy gumowe o nietypowych wymiarach a także gumowo - metalowe według własnego wzoru i zapotrzebowania.

Oba zakłady ciągle się rozwijają oraz wzbogacają swój park maszynowy o najnowocześniejsze maszyny. W przeważającej większości są to maszyny typu CNC czyli maszyny sterowane numerycznie. Dzięki temu, że uczniowie na zajęciach poznają techniki programowania maszyn tego typu ale i dzięki kontaktowi  z maszynami konwencjonalnymi  są bardzo chętnie angażowani na wszelkiego rodzaju staże a po ukończeniu szkoły zatrudniani.

 

A oto przypadkowo znaleziona opinia o jednym z zakładów na portalu internetowym: 

anonim - 2009-06-13 13:02:34 odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0) 

"Słowa kojarzące się z rotox: solidna, profesjonalna, rozwojowa... .
Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako bardzo dobre... .
Atmosfera i ludzie tam pracujący są sumienni i profesjonalni... .
Najbardziej podobało mi się w rotox: solidność... ".

 

 

Fabryka Maszyn ROTOX Sp. z o.o. | Zieleniec 69 | 46-034 Pokój

77 469 31 63 | biuro@rotox.com | www.rotox.com