logozsm1

prez2

Akcja „Wieczór wspomnień”

„Takie będą narody, jakie ich młodzieży chowanie.” Przyszłość naszego kraju, to sprawa priorytetowa, a właściwe wychowanie polskiej młodzieży, to inwestycja w przyszłość. Zwracamy się do Państwa jako nauczyciele, dla których podana wyżej myśl stanowi naczelną dewizę wszelkich podejmowanych działań.

Zwracamy się do Państwa oraz do innych instytucji, którym zależy na przyszłości naszego Narodu. Powszechnie panujące przekonanie o kryzysie wartości powinno nas wszystkich motywować do podejmowania społecznych inicjatyw, mających na celu zmianę tego stanu rzeczy.

W bieżącym roku szkolnym uczniom szkół powiatu namysłowskiego proponujemy udział w „Wieczorze wspomnień”. Głównym celem organizatorów jest oddanie hołdu Naszym Rodakom walczącym w szeregach Armii Krajowej:

„Siedemdziesiąt lat temu żołnierze Armii Krajowej podjęli walkę o Wilno. Opanowanie Wilna i wystąpienie wobec Sowietów przez władze cywilne i wojskowe Polskiego Państwa Podziemnego było elementem ogólnopolskiej „Akcji Burza”. Jej celem była wolna Polska i uniemożliwienie zastąpienia okupacji niemieckiej – sowiecką na ziemiach „wyzwalanych” przez ZSRS.”

Uczniów zapraszamy do udziału w konkursie na wykonanie prac artystycznych (rysunek, malarstwo, fotografia, wiersz, opowiadanie) będących dowolną interpretacją tematu: „Szlakiem Armii Krajowej” (temat roboczy). Prace należy składać u pani Jadwigi Kaweckiej w Izbie Regionalnej w Namysłowie do 5 grudnia b. roku. 12 grudnia 2014 r. o godz. 11.00 w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbędzie się okolicznościowe przedstawienie połączone z podsumowanie konkursu oraz rozdaniem nagród.

Dodatkowe informacje o Akcji można uzyskać u p. Dariusza Rybaka, pod nr tel.: 0 510 287 340 lub E-Mailowo: dario.r@vp.pl.

Z poważaniem:

- Izba Regionalna w Namysłowie
- Zespół Szkół Specjalnych im. A. Mickiewicza w Namysłowie
- Zespół Szkół Mechanicznych w Namysłowie