logozsm1

prez2

5 czerwca br. uczniowie kl. I i II technikum ekonomicznego uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Banku Spółdzielczego w Namysłowie. Bank reprezentowali: p. Jaromir Bieniek – z-ca Prezesa ds. Handlowych oraz absolwentki technikum ekonomicznego – obecnie pracujące w placówce: p. Magdalena Janczura (Czekaj) – która ukończyła szkołę w 2005r., pełniąca funkcję specjalisty w zespole ds. zgodności, p. Monika Żurek (Bereźnicka) – absolwentka z roku w 2005, specjalista w wydziale sprawozdawczości i planowania oraz p. Małgorzata Kula - Pietrzyk – starszy specjalista ds. windykacji, absolwentka z 1999r.

W pierwszej części spotkania przedstawiono informacje na temat powstania banku (w 1950r.), struktury organizacyjnej, produktów oferowanych w ramach usług bankowych oraz jego działalności na przestrzeni lat (obecnie bank zatrudnia 159 pracowników, prowadzi ok. 60 000 rachunków, posiada 21 oddziałów, filii i punktów obsługi, obsługuje klientów głównie woj. opolskiego zgodnie z dewizą: „Lokalnym kapitałem bogaci się lokalne społeczeństwo”). Druga część poświęcona była bezpiecznej bankowości internetowej – Kevin, bohater komiksu pt. „Kevin sam w banku” wydanego przez BS, przedstawił zagrożenia wynikające z nieuważnego posługiwania się kartami bankomatowymi.

Ponadto absolwentko naszej szkoły opowiedziała o swojej pracy, przedstawiły zakres obowiązków, którymi obecnie się zajmują, wskazały na umiejętności i cechy jakie powinien posiadać dobry ekonomista, podzieliły się wrażeniami z początków pracy. Nie zabrakło wspomnień o szkole i nauczycielach oraz refleksji na temat wykorzystania wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole w pracy zawodowej.

Każdy z uczniów obdarowany został firmowymi gadżetami Banku Spółdzielczego w Namysłowie (dziękujemy!).

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Ekonomiści na start” promującego naukę w technikum ekonomicznym.

Renata Koziarska

DSC 0388   DSC 0392

DSC 0411   DSC 0438

DSC 0424   DSC 0434