logozsm1

prez2

Praktyki uczniów ZSM w Austrii

W ramach projektu Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu: „OPOLSKIE SZKOLNICTWO ZAWODOWE BLIŻEJ RYNKU PRACY” 5 października 2014r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem p. Sylwią Salamon - Soją wyjechała na czterotygodniową praktykę do Austrii.

Troje uczniów klasy 3TL przebywało przez miesiąc w Wiedniu, pracując w firmie LKW WALTER - dużym międzynarodowym przedsiębiorstwie transportowym. Natomiast uczniowie klasy 3TM odbywali swoją praktykę w firmach: Bauer, Holzher, Fuchshofer i OMCO w miejscowościach: Voitsberg, Eibiswald i Köflach. W ostatnim dniu pracy wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie praktyki w danej firmie wraz z wykazem realizowanych zadań. Podczas wizyt monitorujących pracodawcy chwalili praktykantów za sumienność, zaangażowanie oraz umiejętności zawodowe.

Weekendy grupa spędzała wspólnie, odbywały się wyjazdy na basen termalny, wędrówki „górskie”, wycieczki do Grazu, drugiego co do wielkości miasta Austrii oraz do Wiednia. W stolicy oprócz licznych zabytków ogromną atrakcją była wizyta na Praterze – wiedeńskim wesołym miasteczku. 


uks

leonardo

logo-duze1a