Technik ekonomista

Wybierz sobie zawód…

TECHNIK EKONOMISTA

Specjalizacja: Administrowanie w jednostkach mundurowych

Dlaczego TECHNIK EKONOMISTA?

  • ponieważ posiadanie kwalifikacji technicznych, znajomość programów finansowo – księgowych, języków obcych oraz doświadczenie praktyczne, znacznie zwiększa Twoje szanse na rynku pracy – także w jednostkach mundurowych, które coraz częściej wymagają kompetencji cyfrowych i organizacyjnych.
  • ponieważ po skończeniu tej szkoły masz wiele możliwości:

– jeśli chcesz pracować – możesz być  zatrudniony na wszystkich stanowiskach pracy ekonomicznej

– jeśli chcesz się dalej uczyć – możesz pójść na studia, bo masz maturę

– możesz także połączyć pracę z nauką i uczyć się na studiach zaocznych

 Gdzie możesz pracować po skończeniu szkoły?

  • w firmach, urzędach, bankach, biurach rachunkowych
  • w komisariatach Policji (administracja i finanse)
  • w Państwowej Straży Pożarnej (działy administracyjne i logistyczne)
  • w Służbie Więziennej (biura i kontrola finansowa), Straży Granicznej i Służbie Celnej (działy rozliczeń i planowania budżetu)

Możesz także założyć własną firmę i prowadzić działalność gospodarczą.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć:

  • będziesz przygotowany do pracy organizacyjno – ekonomicznej w strukturach mundurowych, m.in. w biurach policji lub jednostkach penitencjarnych,
    na stanowiskach pomocniczych i administracyjnych (np. referent ds. finansowych, kadrowo – płacowy, księgowy, asystent)
  • zdobędziesz wiele praktycznych umiejętności zawodowych: obsługa programów ekonomicznych, rozliczenia finansowe, redagowanie korespondencji
  • znajdziesz tutaj kompetentnych i życzliwych nauczycieli, którzy nauczą cię wszystkiego
  • zdobędziesz kwalifikacje zawodowe:

EKA.04 – Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej
EKA.05 – Prowadzenie spraw kadrowo – płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych.

  • będziesz miał możliwość odbycia praktyk zawodowych w jednostkach mundurowych albo wyjechać na praktykę zagraniczną w ramach programu Erasmus,
  • i jeszcze … nie bój się matematyki – jest ona taka sama, jak w każdej innej szkole!