Wybierz sobie zawód…
TECHNIK EKONOMISTA
Specjalizacja: Administrowanie w jednostkach mundurowych
Dlaczego TECHNIK EKONOMISTA?
- ponieważ posiadanie kwalifikacji technicznych, znajomość programów finansowo – księgowych, języków obcych oraz doświadczenie praktyczne, znacznie zwiększa Twoje szanse na rynku pracy – także w jednostkach mundurowych, które coraz częściej wymagają kompetencji cyfrowych i organizacyjnych.
- ponieważ po skończeniu tej szkoły masz wiele możliwości:
– jeśli chcesz pracować – możesz być zatrudniony na wszystkich stanowiskach pracy ekonomicznej
– jeśli chcesz się dalej uczyć – możesz pójść na studia, bo masz maturę
– możesz także połączyć pracę z nauką i uczyć się na studiach zaocznych
Gdzie możesz pracować po skończeniu szkoły?
- w firmach, urzędach, bankach, biurach rachunkowych
- w komisariatach Policji (administracja i finanse)
- w Państwowej Straży Pożarnej (działy administracyjne i logistyczne)
- w Służbie Więziennej (biura i kontrola finansowa), Straży Granicznej i Służbie Celnej (działy rozliczeń i planowania budżetu)
Możesz także założyć własną firmę i prowadzić działalność gospodarczą.
Co jeszcze powinieneś wiedzieć:
- będziesz przygotowany do pracy organizacyjno – ekonomicznej w strukturach mundurowych, m.in. w biurach policji lub jednostkach penitencjarnych,
na stanowiskach pomocniczych i administracyjnych (np. referent ds. finansowych, kadrowo – płacowy, księgowy, asystent) - zdobędziesz wiele praktycznych umiejętności zawodowych: obsługa programów ekonomicznych, rozliczenia finansowe, redagowanie korespondencji
- znajdziesz tutaj kompetentnych i życzliwych nauczycieli, którzy nauczą cię wszystkiego
- zdobędziesz kwalifikacje zawodowe:
EKA.04 – Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej
EKA.05 – Prowadzenie spraw kadrowo – płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych.
- będziesz miał możliwość odbycia praktyk zawodowych w jednostkach mundurowych albo wyjechać na praktykę zagraniczną w ramach programu Erasmus,
- i jeszcze … nie bój się matematyki – jest ona taka sama, jak w każdej innej szkole!

