logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

Nasza szkoła kontynuuje i rozwija swoje kontakty zagraniczne. W lutym 2012r. szkolny zespół projektowy (H. Graczyk – Tomiczek, K. Lejczak, R. Koziarska) złożył projekt mobilności, w ramach programu Leonardo da Vinci, organizacji praktyk zagranicznych dla uczniów naszej szkoły. Projekt ten otrzymał pozytywna opinię i po raz kolejny szkoła pozyskała środki na jego realizację.

logo leo

Projekty mobilności polegają na organizowaniu wyjazdów zagranicznych m.in. dla uczniów, których celem jest szkolenie i zdobywanie praktycznego doświadczenia zawodowego. Założeniem projektów tego typu jest połączenie teorii z praktyką, a co za tym idzie - wzmacnianie więzi między światem edukacji i pracy. Ponieważ to zagadnienie jest niezwykle istotne w szkolnictwie zawodowym, dlatego w ramach programu Leonardo da Vinci uczniowie: kl. II technikum organizacji usług gastronomicznych i III technikum ekonomicznego odbędą w czerwcu 2013r. 4 – tygodniową praktykę zawodową w Wielkiej Brytanii. Na realizację projektu „Staże w Unii Europejskiej szansą dla młodych techników” szkoła pozyskała ponad 71 000 Euro (ok. 280 000 zł).

Wyjazd poprzedzony będzie cyklem spotkań przygotowawczych, które mają pomóc w adaptacji w nowych warunkach. Uczniowie zamieszkają u angielskich rodzin, a praktykę odbędą w miejscowych firmach. Całość kosztów (wyżywienie, pobyt, kurs językowy, wycieczki, przelot do i z Anglii) finansowana jest ze środków projektu. Młodzież otrzyma także kieszonkowe na własne wydatki.

Jesteśmy przekonani, że tak jak poprzednie projekty, ten także przyniesie wiele korzyści zawodowych i wrażeń związanych z pobytem w Anglii.

uks

leonardo

logo-duze1a