logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

Dnia 11 kwietnia bieżącego roku w Zespole Szkół Rolniczych w Namysłowie odbył się V Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy i umiejętności ortograficznych wśród młodzieży.

 

W tegorocznych potyczkach uczestniczyło 14 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu namysłowskiego, którzy okazali się najlepsi w eliminacjach szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Uruska z kl. II TL, Karolina Polak z kl. III TE i Kordian Kaluza z kl. 1 TL.

Konkurs składał się z dwóch części: w pierwszej zawodnicy napisali dyktando i musieli wykazać się wiedzą o języku polskim w zakresie zapożyczeń językowych; druga natomiast miała charakter rywalizacji ustnej: tutaj uczniowie przy tablicy rozwiązywali rebusy ortograficzne i szczycili się wiedzą teoretyczną z zakresu zasad pisowni polskiej. Ostatecznie, po obu etapach konkursu, Karolina Polak znalazła się na pudle, zdobywając 3. miejsce, Karolina Uruska zaś uplasowała się na 5. pozycji. Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Namysłowie, natomiast pozostali zawodnicy pamiątkowe dyplomy. 

uks

leonardo

logo-duze1a