logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

Mija trzeci tydzień pobytu uczniów na praktyce w Wielkiej Brytanii, w nadmorskiej miejscowości Portsmouth. Po pierwszym, zapoznawczym tygodniu wszyscy czują się dobrze, swobodnie poruszają się po mieście i doskonale radzą sobie w miejscach praktyk. Uczniowie wykonują zadania zawodowe związane z ich profesją: gastronomicy pracują w kuchni i na sali przy obsłudze klientów, a ekonomiści – w sklepach i biurach.

logo leo

Praktyka pozwala im wykorzystać dotychczasową wiedzę i umiejętności zawodowe, ale także poznać metody pracy stosowane w Wielkiej Brytanii. Niemniej ważna jest konieczność porozumiewania się w języku angielskim, co przyczynia się do wzbogacenia słownictwa i skuteczniejszej komunikacji oraz kształtuje umiejętności społeczne. Potwierdzają to pracownicy Tellus Group, z którymi szkoła współpracuje przy organizacji stażu, pani Cath Baker i Laura Maciejewska oraz opiekunowie uczniów w miejscach praktyk. Podkreślają oni wysokie umiejętności, pracowitość i zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do obowiązków zawodowych. Niektórzy tak dobrze radzą sobie na praktykach, że zaproponowano im ich przedłużenie.

obraz01

W ramach programu kulturowego, w sobotę 8 czerwca, odbyła się całodniowa wycieczka do Londynu połączona ze zwiedzaniem najatrakcyjniejszych miejsc tego miasta, m.in. Parlamentu, słynnej wieży zegarowej zwanej Big Benem, Katedry Westminsterskiej, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości z udziałem rodziny królewskiej, Pałacu Buckingham – siedziby Królowej Elżbiety II, London Eye, Piccadily Circus oraz Muzeum Nauki. Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia parady Gwardii Królewskiej, przed planowanymi na 15 czerwca obchodami urodzin Królowej, i przejazd najstarszym metrem w Europie.

Powrót do Polski planowany jest na 22 czerwca, w godzinach wieczornych uczniów powitają stęsknione rodziny. Do zobaczenia.

GALERIA

uks

leonardo

logo-duze1a