logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

I stało się! Po wielu trudach i kłopotach otworzyliśmy ekotrasę, promująca walory kulturowe, etnograficzne, architektoniczne i przyrodnicze Namysłowa i okolic.

Nasze działania wpisane były w projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej ,,Aktywni z natury” , a realizowane przez uczniów pod kierunkiem- pierwotnie- prof. Bożeny Szwed, póżniej prof. Krystyny Grześniak oraz prof. Hanny Szymczyk, która jednocześnie przez cały czas trwania prac była koordynatorem projektu.

Wyznaczyliśmy dwie trasy:

  • pierwszą - pieszą, uliczkami Namysłowa,
  • drugą - rowerową, prowadzącą przez Namysłów, Stare Miasto, Michalice i Kamienną.

Staraliśmy się uwzględnić wszystkie ciekawe obiekty i miejsca, interesujące dla mieszkańców naszego miasta, ale także dla gości. Opracowaliśmy tablicę z wytyczonymi trasami, przygotowaliśmy opisy poszczególnych przystanków oraz folder, który zamieszczony został w ogólnopolskim przewodniku wydanym przez CEO.

24 czerwca p. Joanna Leszczyńska ze Starostwa Powiatowego dokonała otwarcia naszej ekotrasy. Kiedy wstęga została przecięta, ruszyliśmy na spacer po Namysłowie. I okazało się, że wielu spośród nas po raz pierwszy zobaczyło kwitnące tulipanowce, wielu dowiedziało się, co oznacza termin: mur pruski, kto to był Jan Skala, co to są polichromie.

obraz03

Pełni zachwytu oglądaliśmy kolejne miejsca i słuchaliśmy opowieści snutych przez uczniów-przewodników. Spacer zakończyliśmy na wyspie na Widawie. I tu, w dowód uznania naszej pracy, otrzymaliśmy od p. Joanny Leszczyńskiej zapewnienie, że mapka tras wraz z ich opisem, opublikowana zostanie w najbliższym numerze gazety lokalnej, a tym samym upowszechniona wśród mieszkańców naszego miasta. Bardzo dziękujemy, pozostając w nadziei, że trud, jaki włożyliśmy w realizację projektu, będzie inspiracją do dalszych działań na rzecz odkrywania urody najbliższej okolicy, a także pozwoli na dostrzeżenie tego, co w natłoku codzienności umyka naszej uwadze.

Do zobaczenia na trasie!

GALERIA

uks

leonardo

logo-duze1a