logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

Halloween zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Halloween znalazło swoje stałe miejsce w kalendarzu świąt, których nie można przegapić.

Wiąże się przede wszystkim z dobrą zabawą, konkursami i prześciganiem się w pomysłowości. Halloween to świetna okazja do imprezowania i... złapania do siebie dystansu. 

Tak też pomyśleli uczniowie naszej szkoły i przebrali się aby straszyć nie tylko kolegów.

hallowin01

Tradycja Halloween sięga 2 tysięcy lat i wywodzi się od starożytnych Celtów ( dzisiejsze tereny Anglii, Walii, Szkocji, Irlandii). Ludy te wierzyły, że w wigilię Wszystkich Świętych duchy zmarłych wracają na ziemię i próbują wejść w ciała ludzi. Aby odstraszyć złe duchy Celtowie palili ogniska, przywdziewali upiorne stroje, przywdziewali maski i hałasowali wokół ognia. W sieni zostawiano też pokarm dla wygłodniałych dusz lub w innej wersji - dla wędrownych druidów. Ślady tych wierzeń do dziś zachowały się w Szkocji oraz w Irlandii, gdzie 31 października jest świętem narodowym.
W Polsce Halloween zyskało popularność dopiero w latach 90. Jego rodzimą odmianą były staropolskie dziady.

GALERIA

uks

leonardo

logo-duze1a