logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

Od 29 maja 20 uczniów klas III technikum logistycznego odbywa miesięczną praktykę zawodową w miejscowości Plymouth w Wielkiej Brytanii. Uczniowie zakwaterowani są u angielskich rodzin, gdzie mają zapewnione pełne całodzienne wyżywienie.

Odbył się już 15- godzinny kurs języka angielskiego, po którym uczniowie otrzymali stosowne certyfikaty uczestnictwa. Realizowany jest też program kulturalny obejmujący m.in. rejsy statkami, zwiedzanie miasta i największego akwarium - National Marine Aquarium.

logo leonardo

Miejscem praktyk są przedsiębiorstwa brytyjskie, w których uczniowie poznają tajniki pracy logistyka. Zajęcia obejmują m.in. przyjmowanie towarów na magazyn, metkowanie, konfekcjonowanie, pakowanie oraz ich wysyłkę, czyli cały proces logistyczny. Wyjazd na praktykę odbywa się w ramach projektu Leonardo da Vinci "Uczenie się przez całe życie" - projekty staży zagranicznych.

Całość kosztów (wyżywienie, pobyt, kurs języka angielskiego, przelot do i z Anglii) jest finansowana ze środków projektu. Dla wszystkich uczniów jest to pierwszy pobyt w Wielkiej Brytanii, dużą frajdę sprawił im przelot samolotem. Wszystkim uczestnikom dopisują humory, tylko pogoda ich nie rozpieszcza - jest chłodno, wieje wiatr i czasami pada.

GALERIA

uks

leonardo

logo-duze1a