logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

We wrześniu rozpoczął się kolejny etap realizowanego w szkole projektu „W lepszy start”. Projekt zakłada m.in. wzrost konkurencyjności absolwentów szkoły poprzez współpracę ze środowiskiem zewnętrznym w zakresie kształcenia zawodowego i organizacji praktyk oraz staży zawodowych.

I właśnie stażami zawodowymi, które odbywają się w firmie Malgum, objęto uczniów klas 2 A/W i 3 A uczących się w zawodzie mechanik pojazdów Samochodowych. Staż przewiduje konfrontację umiejętności nabytych w czasie zajęć praktycznych w szkole z wymaganiami pracodawcy prowadzącego działalność gospodarczą w zakresie usług mechanicznych.

Każdego miesiąca 5 kolejnych uczniów będzie brało udział w tego rodzaju działaniu. W II semestrze projekt odejmie także uczniów kl. 1 A. Co bardzo ważne dla uczestników, staż jest płatny (450 zł brutto na miesiąc).

W ramach tego samego projektu w październiku 10 uczniów z kl. II i III technikum logistycznego rozpocznie praktykę zawodową w firmach Wrocławia. Pozwoli to im zdobyć nowe umiejętności, poznać zasady pracy firm zajmujących się działalnością logistyczną, asystować przy czynnościach zawodowych oraz samodzielnie wykonywać powierzone zadania.

Należy przypomnieć, że do tej pory w ramach projektu „W lepszy start”, zakupiona została 15 – stanowiskowa pracownia komputerowa, zaś w maju br. praktykę zawodową odbyli uczniowie technikum mechanicznego.

W 2014r. zaplanowane są praktyki dla kolejnych klas: w kwietniu – 2 TE/Z (technikum ekonomiczne i elektroniczne) i w maju – 3 TG (technikum organizacji usług gastronomicznych). Zakupione zostaną także pomoce dydaktyczne do zawodu branży elektromechanicznej.

Koordynator projektu – Renata Koziarska

logo programy

 

uks

leonardo

logo-duze1a