logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

W dniach 23-31 października b.r. serdecznie zapraszamy do Auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie na wystawę „Ocalić od zapomnienia…”

(zgłoszenia – telefonicznie: 510 287 340). Wystawa ta stanowi opowieść o wciąż żyjących na Kresach Wschodnich II RP Weteranach Armii Krajowej.

Na trzydziestu planszach zamieszczono portrety Kresowych Żołnierzy wykonane w ciągu ostatnich dwóch lat, zarówno podczas Ich pobytów w Ojczyźnie, jak również podczas licznych wyjazdów członków Stowarzyszenia na Kresy. To zresztą nie tylko portrety – to także Ich domy, Ich spotkania, Ich radości i smutki. Większość znakomitych zdjęć została wykonana przez Piotra Kurpaskę, który jednocześnie dokonał wyboru wszystkich zdjęć i skomponował wystawę. Fotografie uzupełnione są tekstami przybliżającymi powojenne losy Kresowych AK-owców. 

Ocalić od zapomnienia1 

Wystawa składa się z 30 plansz, umieszczonych na 15 dwustronnych tablicach, o rozmiarze 150cm wysokości na 80 cm szerokości każda.

Podkład audiofoniczny do wystawy to opowieść o życiu kresowego żołnierza AK – opowiedziana ustami kilkunastu żyjących Weteranów AK z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Kilkanaście minut opowieści to kompilacja fragmentów relacji naszych kresowych Bohaterów.

Wystawa powstała dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

uks

leonardo

logo-duze1a