logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

17 października 2013 r. już po raz drugi gościliśmy w Zespole Szkół Mechanicznych przedstawicieli firmy logistycznej LKW - WALTER z Wiednia: pana Thomasa Denkingera oraz pana Krzysztofa Adamczuka. W w/w firmie austriackiej czworo uczniów naszej szkoły odbyło w roku szkolnym 2011/12 czterotygodniową praktykę w ramach projektu „Innowacyjna Szkoła Zawodowa III”.

lkwwalter t2Uczniowie klas: 4 Technikum Logistycznego i Ekonomicznego oraz 3 Technikum Logistycznego wzięli udział w bardzo interesującym spotkaniu zorganizowanym przez panią: Sylwię Salamon – Soję. Goście zaprezentowali m.in. film dotyczący podstawowych gałęzi działalności przedsiębiorstwa, opowiedzieli o możliwościach odbycia praktyki oraz wymaganiach odnośnie zatrudnienia w LKW – WALTER. Odpowiadali również na pytania zgromadzonej na spotkaniu młodzieży.

Przed wykładem pracownicy austriackiej firmy spotkali się z dyrektorem szkoły, panem Bartoszem Medykiem, wicedyrektor Elżbietą Wnuk oraz nauczycielką języka niemieckiego panią Sylwią Salamon – Soją. Podczas tego spotkania mówiono kierunki dalszej współpracy oraz szczegóły wizyty naszych uczniów w macierzystej siedzibie firmy w Industriezentrum NÖ Wiener Neudorf, pod Wiedniem 14 listopada br. 

Założone w 1924 roku przedsiębiorstwo LKW WALTER należy do 100 największych przedsiębiorstw w Austrii. Koncentruje się na organizacji transportów ładunków całopojazdowych w całej Europie, w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw i na Bliskim Wschodzie. Od 1984 r. firma LKW WALTER prowadzi pionierską pracę przy rozwoju transportu intermodalnego kolej-droga oraz Short-Sea. Grupa LKW WALTER jest jednym z odnoszących największe sukcesy austriackich koncernów prywatnych. Firma zatrudnia pracowników mówiących w ponad 35 językach i pochodzących z ponad 40 krajów, wśród których bardzo dużą grupę stanowią Polacy.

Sylwia Salamon - Soja

uks

leonardo

logo-duze1a