logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

Wychodząc z założenia, że kształcenie zawodowe należy do tych obszarów edukacji, które w sposób bezpośredni są powiązane z rynkiem pracy Zespół Szkół Mechanicznych realizuje projekt „W lepszy start”, który przewiduje m.in. organizację praktyk dla uczniów techników.

W jego ramach uczniowie kl. II i III technikum logistycznego odbyli 4 – tygodniową praktykę zawodową we wrocławskich firmach prowadzących działalność logistyczną:

  • Rhenus Logistics S.A.
  • PKP Cargo S.A.
  • UPS Polska Spółka z o.o. (Oddział w Długołęce)
  • MPK Spółka z o.o.

baner kapital ludzki

Praktykanci mięli możliwość wykorzystania wiedzy i umiejętności nabytych w szkole w zakładach, które na co dzień zajmują się logistyką, oraz zdobycia wielu nowych doświadczeń. Zadania, które wykonywali to m.in. prowadzenie i kompletowanie dokumentacji logistycznej, kalkulacja usług, etykietowanie przesyłek, wykorzystanie fachowych programów komputerowych w pracy logistyka.

Wśród wrażeń, którymi uczniowie podzielili się po powrocie, szczególnie podkreślić należy: dobrą organizację praktyki, nabycie nowych umiejętności i „sprawdzenie się” w sytuacjach czysto zawodowych związanych z wykorzystaniem umiejętności. Szczególnie cieszy fakt, że wszyscy świetnie poradzili sobie w miejscach praktyki; opiekunowie wskazywali na zaangażowanie, sumienność, pracowitość oraz dużą wiedzę i umiejętności uczniów.

Jesteśmy przekonani, że kontakt ze światem pracy na tym etapie nauki dał im możliwość nabycia wiedzy i umiejętności, które wzmocniły ich kluczowe kompetencje i dały rzetelne przygotowanie zawodowe skutkujące w przyszłości powodzeniem na rynku pracy.

Całość kosztów organizacji praktyki: wyżywienie, pobyt we Wrocławiu, przejazd do i z Wrocławia był finansowany ze środków projektu. Uczniowie mieszkali w hostelu blisko wrocławskiego Rynku, co pozwoliło im korzystać z wielu atrakcji Wrocławia.

Koordynator projektu: Renata Koziarska

baner w lepszy start

logistyka1 logistyka2 

logistyka3 logistyka4

logistyka5  logistyka6 

uks

leonardo

logo-duze1a