logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2


        29 maja 2016r. kolejna grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udała się na miesięczną praktykę do Hiszpanii. Tym razem byli to uczniowie klasy II technikum mechanicznego.

Czytaj więcej...

              W Izbie Regionalnej 14.06.2016 r. rozstrzygnęliśmy konkurs „Nadzieja- nigdy jej nie trać „  . Na konkurs wpłynęło 37 prac, które były dowolną interpretacją tematu  w naszym życiu. Kiedy mamy nadzieję oczekujemy, że spełni się coś wymarzonego. Dążymy do celu i to ona pozwala nam wierzyć, że osiągniemy ten cel. Jest to uczucie, które dodaje nam sił w pokonywaniu trudności.

Czytaj więcej...

LICEALIADA 2015/16

TENNIS STOŁOWY WOJEWÓDZTWO

26.04.2016

Mistrzostwa Województwa w Tenisie Stołowym Drużynowym Amatorów 
LICEALIADA / chłopcy /

Czytaj więcej...

Profilaktyka prozdrowotna „Stop dopalaczom”

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie biorą udział w ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez Głównego Inspektora Sanitarnego na wykonanie plakatu pod tytułem „Stop dopalaczom”.

Czytaj więcej...

Mobilność zawodowa uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie 

Nazwa projektu : „Profesjonalne staże zagraniczne techników kluczem do mobilności zawodowej”

 

             W kwietniu 2016 r. byliśmy na miesięcznej praktyce zawodowej Programu Unii Europejskiej Erasmus+ .

Partnerem naszym była firma YouNet z Bolonii.

Kształciliśmy się zawodowo.

Czytaj więcej...

Uczeń klasy 1 Technikum Mechanicznego przy Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie, Dominik Fabian, wygrał I etap regionalny (województwa: małopolskie, podkarpackie, opolskie, śląskie) w kategorii plac plastycznych (szkoły ponadgimnazjalne) V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Czytaj więcej...

Dnia 14 marca br. o godz. 11 w auli ZSM w Namysłowie odbyła się duża konferencja szkoleniowa (III Dzień Logistyka) pod hasłem: "Nowoczesne formy kształcenia praktycznego dla szkół średnich – szansą dla młodzieżowego rynku pracy"  z udziałem pracodawców, przedstawicieli władz samorządu lokalnego (Starosty, wicestarosty, Naczelnika wydziału edukacji, kultury i sportu, dyrektora PUP), przedstawicieli władz uczelni logistycznych (WSL Poznań i MWSLiT z Wrocławia) oraz absolwentów „Mechanika” i młodzieży szkolnej z technikum logistycznego i ekonomicznego.

Czytaj więcej...

„ nazywamy go brzydko stróżem
każemy mu nas pilnować
używamy jak chłopca na posyłki
kto z nas mu rękę poda
pożałuje że ma skrzydła za duże
sumienie tak czyste że niewygodne
kolor biały raczej niepraktyczny
życie obce bo bez pomyłek
miłość niecała - bo bez umierania
kto z nas obejmie go za szyję
słuchaj - powie - zmieniły się czasy
teraz ja cię przed światem ukryję”

Jan Twardowski

16 marca 2016 roku o godzinie 12.00 w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Artystycznego „ … inspirowane Twardowskim”. Celem konkursu była popularyzacja poezji ks. Jana Jakuba Twardowskiego, pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej młodzieży, konfrontacja twórczości artystycznej oraz promowanie młodych twórców.

Czytaj więcej...

29.02 br. Andrzej Michta Starosta Namysłowski wspólnie ze Sławomirem Hinborchem Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu wręczyli nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2015 najlepszym sportowcom z namysłowskich szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto podziękowania za trud i wysiłek włożony w propagowanie sportu wsród młodych ludzi odebrali ich opiekunowie.

Czytaj więcej...

03.03 br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Namysłowie odbyło się podsumowanie wolontariatu 2015.

Z tej okazji Andrzej Michta Starosta Namysłowski wspólnie ze Sławomirem Hinborchem Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu nagrodził najbardziej aktywnych społeczników z namysłowskich szkół ponadgimnazjalnych.
Podziękowania za rozwijanie idei wolontariatu wśród młodzieży z rąk Starosty odebrali również opiekunowie wolontariuszy.

Czytaj więcej...

W dniu 01.03.2016 r. uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zaangażowanych w działania podziemnego, antykomunistycznego państwa. Wielu z nich zostało zamordowanych. Jak powiedział rozpoczynający uroczystość pan Juliusz Kruszyński, burmistrz Namysłowa, ci żołnierze umierali dwa razy. Pierwszy raz gdy ginęli, a drugi, gdy skazywano ich na zapomnienie.

Czytaj więcej...

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych
w Namysłowie
po raz kolejny wzięli udział 
ogólnopolskim konkursie
„Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Czytaj więcej...

Akcja PACZKA DLA POLSKIEGO KOMBATANTA NA KRESACH – BOŻE NARODZENIE 2015

Społeczność Namysłowa oraz okolic wzięła udział w tegorocznej edycji Akcji „Paczka dla Polskiego Kombatanta na Kresach – Boże Narodzenie 2015”. W terminie od 7 grudnia 2015 r. do 4 stycznia 2016 r. już po raz trzeci zbieraliśmy dary dla polskich kombatantów.

Czytaj więcej...

W dniu 03.12.2015 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Namysłowie wzięliśmy udział w IX edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Starosty Namysłowskiego "Recytujemy Pana Tadeusza”.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu namysłowskiego oraz kluczborskiego.

Czytaj więcej...

W „Mechaniku” napisaliśmy 246 listów!

W dniu 10.12.2015 w bibliotece szkolnej pisaliśmy listy w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Maraton odbywa się co roku. Pomysłodawcą akcji jest Amnesty International. Wysyłane są apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane.

Czytaj więcej...

V Powiatowy Konkurs Językowy

10 grudnia 2015r.odbył się w naszej szkole V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego, zorganizowany przez nauczycieli języków obcych.

W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny z klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum w Wilkowie, Gimnazjum w Pokoju, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Rolniczych oraz Zespołu Szkół Mechanicznych.

Czytaj więcej...

Dnia 4.12.2015r. odbyły się w naszej szkole Mikołajki.

Gospodarze miesiąca (klasy 1G i 2TE) wraz z samorządem uczniowskim zadbali o wspaniałą w tym dniu atmosferę.

Mikołaj i jego piękne pomocnice odwiedzili wszystkich nauczycieli oraz uczniów obdarowując ich przy tym słodkościami.

Czytaj więcej...

W dniu 20.11 (piątek) w naszej szkole będziemy obchodzić
Dzień Życzliwości.

Jeżeli w tym dniu będziesz miał żółty element garderoby
to masz zapewnioną niepytajkę.

zyczliwosc

 W Gimnazjum nr 1, w dniu 29 października br. wznowiono rozgrywki Międzyszkolnej Ligi Szachowej.

Nasza drużyna w składzie Tymoteusz Bieniawski, Kacper Gońda, Dawid Dziuba i Andrzelika Drajok wygrała pierwszy turniej. Pokonując kolejno Gimnazjum nr 2 3-1, LO 3-1, MOW 4-0, Gimnazjum nr 1 4-0 i ZSR 3-1.

Czytaj więcej...

„ Powiedzcie mojej babci, ze zachowałam się jak trzeba…”

 te słowa Danuty Siedzikówny (ps. „Inka”), zamordowanej przez komunistów w 1946 roku, umieszczone w ostatnim grypsie wysłanym przed śmiercią do najbliższych były mottem spotkania z panem Wojciechem Starzyńskim przedstawicielem Fundacji ,,Rodzice Szkole", które odbyło się 29 X 2015 r. w szkolnej auli. W spotkaniu uczestniczyły klasy: 2TL, 2TE i 2TE/Z. Prelegent przypominał najważniejsze wydarzenia drugiej połowy XX wieku, które miały decydujący wpływ na odzyskanie przez Polskę pełnej suwerenności.

Czytaj więcej...

27 października 2015 gościliśmy w naszej szkole Bronisława Bubiaka - operatora, montażystę i producenta filmowego, pracownika Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, a także Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, korespondenta wojennego m.in. na Bałkanach,
w Syrii i Afryce Południowej, który realizował materiały dla TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVN i Polsatu.

Czytaj więcej...

Nasze społeczeństwo ma problemy ze zdrowym odżywianiem, aktywnym trybem życia. Z pomocą może nam przyjść tylko jedna osoba – dietetyk.  Dlatego 22 października szkołę odwiedziła pani dietetyk. Gościliśmy panią Paulinę Domagałę.

Czytaj więcej...

W poniedziałek 19.10.2015 r. naszą szkołę odwiedzili szczególni goście, którzy przeprowadzili niezapomniane lekcje historii. Podczas zajęć dzielili się z uczniami wspomnieniami z dalszej i bliższej przeszłości, opowiadali o losach żołnierzy polskich podczas II wojny światowej i o zadaniach, jakie wojsko polskie wykonuje współcześnie, uczestnicząc w międzynarodowych misjach pokojowych. Te bezpośrednie relacje i niezwykłe wspomnienia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży świadomej tego, że aby zrozumieć współczesność i kreować przyszłość, trzeba poznać historię.

Czytaj więcej...

14 października jest słynnym Dniem Nauczyciela, obecnie zwanym Dniem Edukacji Narodowej. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom życzymy pogody ducha, cierpliwości dla naszych, młodych, zbuntowanych dusz, a także dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności w życiu prywatnym. Dzień przed świętem, klasa III Technikum Logistycznego zorganizowała apel.

Była to tez dobra okazja do ogłoszenia wyników wyborów do samorządu szkolnego.Nowym przewodniczącym szkoły został Szymon Prygiel, opiekunem samorządu została pani Wioletta Letka natomiast rzecznikiem praw ucznia pan Dariusz Karbowiak. 

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy 2TM

na Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne we Frankfurcie nad Menem

W dniach 23 – 25 września 2015 r. uczniowie klasy 2TM: Jakub Błoch, Damian Kulesza, Damian Laskowski, Patryk Dybka, Przemysław Baryła, Dominik Krupnik, Karol Idziak, Adam Skutecki, Patryk Sokołowski i Paweł Sobolewski wraz z wychowawczynią Sylwią Salamon – Soją wzięli udział w wycieczce na Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne – IAA CARS we Frankfurcie nad Menem.

Czytaj więcej...

Wyprawa –poprawa” – pod takim hasłem ruszyła tegoroczna edycja akcji „Sprzątanie Świata- Polska”. Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej planety. W tym roku zwracano szczególną uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016. To szczególny dzień dla uczniów sześciu klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w Zespole Szkół Mechanicznych, to początek nowego etapu w ich życiu, spotkanie z nowymi wychowawcami, nauczycielami i oczywiście rówieśnikami.

Czytaj więcej...

uks

leonardo

logo-duze1a