logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

„Gdy pomysłów masz bez liku, spełnisz się w Ekonomiku”

To hasło, które zwyciężyło w konkursie na slogan reklamujący technikum ekonomiczne w realizowanym, w Zespole Szkół Mechanicznych, programie promocji zawodu technik ekonomista. Autorką programu „Ekonomiści na start” i jego koordynatorką była Renata Koziarska – nauczyciel przedmiotów zawodowych, a jego celami: promocja wykształcenia technicznego, zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności ułatwiających poruszanie się po rynku pracy oraz współpraca z pracodawcami lokalnymi na rzecz promocji zawodu technik ekonomista.

Czytaj więcej...

Spotkanie w Urzędzie Miejskim

2 czerwca br. uczniowie kl. I i III technikum ekonomicznego gościli w Urzędzie Miejskim w Namysłowie. Odbyło się tu spotkanie z pracownikami wydziału finansowego -  absolwentkami technikum ekonomicznego z 2006r.: Olgą Wajs – Skałecką  i Martą Lejczak (Świątek). W trakcie spotkania Panie przedstawiły strukturę organizacyjną Urzędu i zadania poszczególnych wydziałów oraz opowiedziały o swojej pracy; Marta zajmuje stanowisko ds. księgowości jednostek oświatowych i Żłobka, a Olga – ds. opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nie zabrakło wspomnień o szkole i nauczycielach oraz refleksji na temat wykorzystania wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole w pracy zawodowej.

Spotkanie w Urzędzie Miejskim było ostatnim z cyklu „Technik ekonomista na rynku pracy” zorganizowanym w ramach programu „Ekonomiści na start”.

Renata Koziarska

Spotkanie klas technikum ekonomicznego w Starostwie

18 maja br. uczniowie kl. I i III technikum ekonomicznego uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Starostwa Powiatowego w Namysłowie. Pierwszą jego część poprowadziła p. Katarzyna Parzonka – skarbnik Powiatu, która przedstawiała informacje na temat organizacji i działalności Starostwa, jego jednostek organizacyjnych oraz zasad polityki budżetowej i rachunkowej. Następnie o swojej pracy opowiedziały pracownice wydziału finansowego, absolwentki technikum ekonomicznego: p. Joanna Raduchowska (Cieszyńska) – która ukończyła szkołę w 1999r., pełniąca funkcję zastępcy skarbnika, p. Beata Wolf (Nędza) – absolwentka z roku w 2003, obecnie zajmująca się ewidencją wydatków Starostwa oraz p. Justyna Pokutycka (Caban) – specjalistka ds. kontroli jednostek organizacyjnych, absolwentka z 2000r. Uczestniczące w spotkaniu panie zgodnie podkreśliły, że

wiedza i umiejętności, które zdobyły w czasie nauki w technikum ekonomicznym   

były podstawą  i nadal są bardzo przydatne w ich pracy.

Ostatnim punktem była wizyta w gabinecie Starosty – p. Andrzeja Michty  i krótka z nim rozmowa dotycząca spraw bieżących, którymi zajmuje się starostwo.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Ekonomiści na start” promującego naukę w technikum ekonomicznym.

Renata Koziarska

Szanowni uczniowie,

w bieżącym roku szkolnym młodzieży szkół powiatu namysłowskiego proponujemy udział w Akcji „U podstaw – praca…”. Głównym celem organizatorów jest promowanie postaw prospołecznych oraz upowszechnianie polskiego dorobku kulturowego wśród namysłowskiej młodzieży.

Czytaj więcej...

Kolejną odsłoną realizowanego w szkole programu „Ekonomiści na start” było spotkanie uczniów kl. III TE z pracownikami Biura Rachunkowe K&W Sp. z o.o. (Namysłów, ul. Partyzantów 1). Biura zajmuje się obsługą rachunkowo – podatkową oraz kadrowo – płacową  podmiotów gospodarczych, oferując prowadzenie usług rachunkowych dla firm polskich jak z kapitałem zagranicznym.

Czytaj więcej...

Dnia 12.04.2017r. Jakub Jankowski, uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie uczestniczył w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem ,,Młodzież zapobiega pożarom’’. Zajął drugie miejsce w eliminacjach powiatowych,             w grupie trzeciej ( szkoły ponadgimnazjalne). Gratulujemy Jakubowi, życząc dalszych sukcesów.

PROTOKÓŁ Z JUBILEUSZOWYCH XL WOJEWÓDZKICH ZAWODÓW SPORTOWO – OBRONNYCH

„SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE 2017”

W dniu 26 kwietnia 2017r. na obiektach Bractwa Strzeleckiego w Głogówku i Zespołu Szkół w Głogówku odbyły się XL wojewódzkie zawody sportowo – obronne  „Sprawni jak żołnierze 2017”. Zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Opolu przy wsparciu i pomocy:

 Zespołu Szkół w Głogówku,

 Bractwa Strzeleckiego w Głogówku ,

 Starostwa Powiatowego w Prudniku,

 Biura Zarządu Rejonowego LOK w Głogówku,

 Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu,

 Dowódcy 10 Brygady Logistycznej w Opolu,

 Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kędzierzynie-Koźlu

 Klubu sportowego LUKS Azymek Zdzieszowice.

W zawodach wzięło udział 8 zespołów dziewcząt i 10 zespołów chłopców.

W trakcie zawodów przeprowadzono następujące konkurencje:

1. strzelanie

2. rzut granatem

3. tor sprawnościowy

4. bieg na orientację

5. pierwsza pomoc przedmedyczna

Sędziowie konkurencji:

Pierwsza pomoc przedmedyczna:         Grażyna Nalepa, Dawid Cajzner, Maciej Sędzik

Bieg na orientację:                                        Adam Hyjek, Mateusz Wrotny

Tor sprawnościowy:                                     Marek Muszyński, Agnieszka Czerniecka,

 Strzelanie:                                                    Roman   Baran, Krystian Strzoda

 

Rzut granatem:                                             Jacek Staluszka

Klasyfikacja drużynowa chłopców:

Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowała się drużyna:

Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie

w składzie:

1. Igor Kozłowski

2. Błażej Przyślak

3. Grzegorz Solecki

opiekun Krzysztof Jabłoński

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale, dyplomy.

Podczas zawodów nie zanotowano urazów i kontuzji oraz nie został wniesiony żaden

pisemny protest.

Opracował Krzysztof Jabłoński

                26 kwietnia drzwi do naszej szkoły zostały szeroko otwarte. Gościliśmy młodzież nie tylko  z namysłowskich gimnazjów, lecz także trzecioklasistów przybyłych  z Pokoju, Domaszowic, Rychtala, Wilkowa, Bierutowa, Smogorzowa i Świerczowa.

Czytaj więcej...

W dniach06.-07.04.2017r. grupa 33 uczniów z klas technikum logistycznego i ekonomicznego wraz z opiekunami:Sylwią Salamon – Soją, Katarzyną Popczyk oraz Krzysztofem Makarowskim uczestniczyła w wycieczce o charakterze zawodowo-turystycznym do stolicy Austrii. Głównym celem wyjazdu była wizyta w firmie LKW -WALTER, która wsparła finansowo organizację wyjazdu. Była to już trzecia tego typu wycieczka, zorganizowana dla uczniów ZSM.

Czytaj więcej...

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie:

  • Katarzyna Czuczwara (klasa II Technikum Elektroniczne)
  • Sandra Zadeberna (klasa II Technikum Handlowe)

wzięli udział w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Norwidowskiego.

Celem ww. konkursu jest m.in.:

  1. Kształcenie wrażliwości estetycznej.
  2. Rozbudzanie wrażliwości na piękno języka poezji.
  3. Zainteresowanie osobowością i dorobkiem Cypriana Kamila Norwida.
  4. Odkrywanie w twórczości Norwida prawdy o człowieku, chrześcijaninie, Europejczyku i Polaku.
  5. Kultywowanie i propagowanie twórczości plastycznej.

O wynikach dowiemy się 28 kwietnia b.r.

Trzymamy kciuki!

Nauczyciele-opiekunowie: Violetta Korytko oraz Dariusz Rybak.

Motor Show Poznań 2017 - Poznańskie Targi Motoryzacyjne, to największa tego typu impreza w Polsce, w Europie ustępuje tylko podobnym wydarzeniom we Frankfurcie, Paryżu i Genewie. Corocznie przyciągająca tysiące miłośników dwóch i czterech kółek.

Czytaj więcej...

Imprezą towarzyszącą Dniu Logistyka były działania realizowane w ramach programu „Ekonomiści na start” promujące zawód technik ekonomista.

Czytaj więcej...

W II półroczu rozpoczęła się realizacja projektu „Ekonomiści na start”, który skierowany jest do uczniów technikum ekonomicznego i ma na celu promocję kształcenia w zawodzie technik ekonomista, zdobywanie dodatkowej wiedzy i umiejętności ułatwiających poruszanie się po rynku pracy i współpracę szkoły z pracodawcami lokalnymi. Wśród wielu działań objętych programem zaplanowano m.in. spotkania z absolwentami naszego „ekonomika”, którzy pracują w firmach i instytucjach na terenie Namysłowa i okolic.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Mechanicznych w Namysłowie bierze udział w projekcie „Razem dla lepszej edukacji w Powiecie Namysłowskim”

Powiat Namysłowski otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020 na realizację projektu z zakresu wsparcia kształcenia ogólnego.

Czytaj więcej...

 

Uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie zainteresowanych udziałem w ogólnopolskich konkursach artystycznych prosimy o kontakt z panią Violettą Korytko lub panem Dariuszem Rybakiem.

Serdecznie zapraszamy!

Mieszkańców Namysłowa oraz okolic zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Akcji „Paczka dla Polskiego Kombatanta na Kresach – Wielkanoc 2017”. W terminie od 4 marca do 8 kwietnia b.r.,w każdą sobotę, zbieramy dary dla polskich kombatantów. Do zebranych darów warto dołączyć świąteczną kartkę z Wielkanocnymi życzeniami. Za pośrednictwem wrocławskiego Stowarzyszenia Odra-Niemen paczki zostaną przekazane Polakom zamieszkałym na terenie Kresów Wschodnich. 
Wszystkim namysłowskim Darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy!

Społeczność szkolna
Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie 
oraz
Zespół Szkół Specjalnych w Namysłowie

W dniu 1 marca b.r. młodzież Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie uczestniczyła w miejskich obchodach „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych” zorganizowanych w Namysłowskim Ośrodku Kultury. Uczniowie klasy 1 Technikum Elektronicznego: Karol Brzozowski, Oskar Furmański oraz Krystian Migdał wzięli udział w 3. Edycji „Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych”. Zgromadzona w domu kultury młodzież wysłuchała pieśni patriotycznych (zespół „Sunflowers”) oraz uczestniczyła w projekcji filmu „Historia Roja”. W holu Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie uczniowie Naszej Szkoły mieli możliwość zapoznania się z multimedialnymi prezentacjami poświęconymi pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych
w Namysłowie
wzięli udział w VI edycji
Ogólnopolskiego Konkursu
„Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Cele Konkursu:

1. Upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca 2017 r.).

2. Upowszechnianie wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej.

Czytaj więcej...

Nie od dziś wiadomo, że Zespół Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939 Roku kształceniem zawodowym stoi i nieustannie wzbogacaswoją bazę dydaktyczną, aby edukować jak najlepszych fachowców. Dnia 27 stycznia 2017 roku, dzięki inwestycji powiatu namysłowskiego oraz firmy DIEHL Controls Polska, nastąpiło uroczyste otwarcie sali  elektronicznej oraz logistycznej. Dzięki realizacji projektu partnerskiego pn. Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WO 2014-2020, wyposażono pracownie w sprzęt komputerowy, manipulator kartezjański, tokarkę CNC, laboratorium RFID.

Czytaj więcej...

 

16002892 1491433960880361 8547402470276040297 nŚwietny polonista, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych, serdeczny kolega, przyjaciel młodzieży, szlachetny człowiek. 18 stycznia zmarł Mieczysław Kołodka. Urodzony na Kresach, po II wojnie światowej przybył na Ziemie Odzyskane, gdzie dorastał, zdobył wykształcenie, założył rodzinę, rozpoczął pracę zawodową. Dyrektorem naszej szkoły był 16 lat, od 1965 do 1981 roku. W tym czasie zorganizował i w pełni wyposażył warsztaty szkolne, tworząc tym samym bazę dla szkolnictwa zawodowego, nadzorował prace nad powstającym boiskiem sportowym. Wcześniej pełnił funkcję powiatowego inspektora oświaty, przyczyniając się do powstania dwóch domów dziecka, kilku szkół podstawowych i naszej, której następnie został pierwszym dyrektorem. Jego pracę nagrodzono wieloma odznaczeniami, w tym „Zasłużonemu Opolszczyźnie”.

Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka - Piórnik dla Dzieciaczka!

 

Okres Bożego Narodzenia skłania do myślenia o innych ludziach. Z myślą o najbardziej potrzebujących dzieciach włączyliśmy się do Akcji „Szlachetna Paczka – Piórnik dla Dzieciaczka”. Zebrane produkty zostały przekazane jednej z ubogich namysłowskich rodzin – tak, aby mogła okres świąt Bożego Narodzenia przeżywać w spokoju oraz radości. W przeprowadzenie zbiórki byli również zaangażowani uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie.

 

 

Samorząd Uczniowski

 

Zespołu Szkół Specjalnych im. A. Mickiewicza w Namysłowie

 

Uwaga!!! Informujemy, że od 02.01.2017r. plan lekcji ulegnie zmianie. Wkrótce będzie dostępny na stronie.

Regulamin rekrutacyjny do projektu Razem dla lepszej edukacji w Powiecie Namysłowskim.

pdf

Dnia 5 października 2016 r. o godzinie 12:00 w auli szkolnej odbędzie się uroczystość Święta Szkoły połączona z kolejną edycją programu "Pamięć o Żołnierzach Września".

Serdecznie zapraszamy Przyjaciół Szkoły, czyli rodziny Żołnierzy, których tablice zostały odsłonięte podczas wcześniejszych uroczytości.

Społeczność Szkoły