Praktyki zagraniczne uczniów w Hiszpanii

Nasza szkoła kontynuuje i rozwija swoje kontakty zagraniczne. W ramach programu ERASMUS+, przy wsparciu finansowym Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie klas IV technikum, wraz z opiekunami, 11 maja wyjadą do Walencji na 4 – tygodniową praktykę zawodową.

Na realizację projektu  szkoła pozyskała blisko 58 tyś. Euro.

Program ERASMUS+ promuje innowacyjne podejścia do edukacji i doskonalenia zawodowego, w taki sposób, aby system kształcenia jak najpełniej odpowiadał potrzebom rynku pracy i dał możliwość zdobycia nowych kwalifikacji w czasie staży i praktyk zawodowych według nowoczesnych standardów. Niezwykle ważne jest przy tym kształtowanie otwartości i wrażliwości międzykulturowej, nauka języków obcych oraz umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich. Celem naszego projektu jest właśnie podwyższenie kwalifikacji zawodowych uczniów, skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyką, poszerzenie kompetencji społecznych i językowych, nabycie umiejętności pracy zespołowej oraz poznanie systemu i organizacji pracy w Hiszpanii.

Wyjazd poprzedzony był licznymi przygotowaniami: językowym, pedagogiczno – psychologicznym i kulturowym, które mają pomóc w adaptacji w nowych warunkach.

Uczniowie odbędą praktykę w miejscowych firmach, m.in. Leroy Merlin, Alcampo, Sedamovil Automoción, OMMVI, Cireval Electronica, Taller Autowagen

Całość kosztów (wyżywienie, pobyt, kurs językowy, wycieczki, przeloty) finansowana jest ze środków projektu. Młodzież otrzymała także kieszonkowe na własne wydatki.

Mamy nadzieję, że uczniowie bardzo dobrze poradzą sobie zarówno w miejscach praktyki jak i w codziennych sytuacjach, a ich pobyt będzie równie udany jak w poprzednich latach.

Powodzenia! Trzymamy kciuki!