Oceanarium w Walencji – polecamy!!!!

Program Erasmus+ to nie tylko praktyka zawodowa, ale także okazja do odwiedzenia miejsc cennych kulturowo  i poznania lokalnych atrakcji.

W Walencji uczniowie klas IV technikum, przebywający na praktyce zawodowej, mieli niepowtarzalną okazje do zobaczenia L’Oceanogràfic, czyli Oceanarium. To największe oceanarium w Europie. Znajdują się tu miliony litrów wody, w których mieszkają tysiące zwierząt morskich z całego świata.

Ta zachwycająca atrakcja jest częścią Ciudad de las Artes y las Ciencias (Miasto Sztuki i Nauki) położonego w dawnym korycie rzeki Turii. Oprócz L’Oceanogràfic znajduje się tu także Muzeum Nauki Księcia Filipa, planetarium, kino oraz Pałac Sztuki Królowej Zofii.

Wewnątrz oceanarium zobaczyć można kilkanaście odrębnych stref, które odtwarzają wszystkie najważniejsze ekosystemy na świecie, m.in. Morze Śródziemne, Morze Czerwone, Antarktydę i Arktykę.

Zachwyca ogromne bogactwo roślin i zwierząt: ryby, delfiny, żółwie, lwy morskie, meduzy, krokodyle, pingwiny, egzotyczne ptaki, rekiny…

Na szczególną uwagę zasługuje delfinarium, gdzie odbywają się pokazy umiejętności delfinów –  wspaniałe choreografie wykonywane przez tancerzy oraz delfiny.

Pozdrawiamy ze słonecznej Hiszpanii!!!