Zajęcia warsztatowe na Politechnice Opolskiej

W miniony piątek, 8 maja br. uczniowie klas II i III Technikum Logistycznego oraz klasy
I Branżowej Szkoły I Stopnia (zawód magazynier – logistyk), wzięli udział w zajęciach warsztatowych z zakresu technik kompletacji i sortowania towarów w systemie LUCA, formowania ładunków na palecie EUR oraz odczytywania kodów kreskowych i radiowych
z użyciem bramki RFID. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach, a prowadzone były przez wykładowców Politechniki Opolskiej, Studentów Koła Naukowego oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Logistyków Polskich. Podczas trzech godzin zajęć praktycznych uczestnicy mieli możliwość zaprogramowania odpowiedniej mocy sygnału radiowego w bramce RFID, projektowania i drukowania kodów kreskowych oraz sterowania robotem obsługującym podstawowe procesy magazynowe (I grupa). W II grupie uczniowie brali czynny udział
w procesie kompletacji i sortowania towarów z wykorzystaniem technik: głosowych (pick-by-voice), optycznych (pick-by-light), radiowych i innych.

Zajęcia stworzyły podwaliny pod przyszłą szerszą współpracę pomiędzy Stowarzyszeniem Logistyków Polskich, Politechniką Opolską, Studenckim Kołem Naukowym a naszą szkołą,
co z pewnością przełoży się na lepsze efekty kształcenia.

Opiekunami grupy byli nauczyciele przedmiotów zawodowych p. Krzysztof Makarowski
i p. Damian Czajkowski, a szczególne podziękowania należą się Starostwu Powiatowemu za wsparcie finansowe przy organizacji przejazdu uczniów na zajęcia warsztatowe
w Opolu.