logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

W dniach 14.-15.11.2013r. trzydziestu uczniów z klas technikum logistycznego i ekonomicznego wraz z opiekunami: panią wicedyrektor Elżbietą Wnuk, panią Sylwią Salamon – Soją oraz panem Krzysztofem Lejczakiem udało się do stolicy Austrii. Głównym celem wyjazdu była wizyta w firmie LKW-WALTER, która wsparła finansowo organizację wycieczki.

Pan Thomas Denkinger, pan Krzysztof Adamczuk oraz pani Monika Gnych w interesujący sposób przedstawili zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa, następnie uczniowie w kilkuosobowych grupach zwiedzili poszczególne działy, w których mieli m.in. możliwość zapoznania się z pracą osób zajmujących się organizacją i realizacją zleceń spedycyjnych. Następnie pracownicy LKW - WALTER zaprezentowali uczniom różne sposoby załadunku oraz umożliwili przejażdżkę samochodem ciężarowym. Na zakończenie wizyty w firmie Pan Thomas Denkinger - Human Resources Manager oraz pani Elżbieta Wnuk – wicedyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych podpisali umowę o współpracy, w której strony ustaliły następujące kierunki współdziałania:

  •  wzajemne prezentowanie i propagowanie osiągnięć,
  •  współdziałanie dotyczące zatrudniania absolwentów,
  •  przyjmowanie uczniów technikum ekonomicznego i logistycznego na praktyki zawodowe,
  •  przyjmowanie uczniów wraz z opiekunem na studyjnych wycieczkach zawodowych.

Po wizycie w LKW – Walter uczestnicy wyjazdu zwiedzili centrum Wiednia. Mieli możliwość zobaczenia m. in. pałacu Schönbrunn, dawnej siedziby rodu Habsburgów - Hofburga, średniowiecznej katedry św. Szczepana oraz gmachu Opery Narodowej. Następnego dnia, w drodze powrotnej do Polski, młodzież i pedagodzy zwiedzili zespół pałacowo-parkowy w Lednicach (Morawy Południowe w Czechach) oraz najciekawszą w Morawskim Krasie Jaskinię Punkevní wraz z Przepaścią Macocha.

Sylwia Salamon - Soja

GALERIA

uks

leonardo

logo-duze1a