logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

lkw walter

PRAKTYKA UCZNIÓW TECHNIKUM LOGISTYCZNEGO W WIEDNIU

W październiku 2014  roku kolejni uczniowie ZSM: Marlena Żądło, Sylwia Paprocka i Piotr Czajkowski z technikum logistycznego odbędą praktykę w firmie LKW WALTER w Wiedniu.

Aby zakwalifikować się na tę czterotygodniową praktykę kandydaci musieli napisać CV w języku niemieckim. Następnym etapem była rozmowa kwalifikacyjna przez telefon, podczas której pracownicy działu Human Resources sprawdzali znajomość języka niemieckiego aplikujących, zwracali również uwagę na predyspozycje oraz cechy charakteru kandydatów. Praktyka w LKW WALTER jest płata. Dojazd i zakwaterowanie finansowane są ze środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

Przyszli logistycy będą mieli okazję wykorzystać swoje umiejętności praktyczne, pracować w międzynarodowym zespole i przez miesiąc przebywać w stolicy Austrii.

Uczniowie otrzymają Europass – Mobilność, dokument zawierający informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych podczas praktyki zawodowej.

Oprócz kilkutygodniowych praktyk firma oferuje również staże po zakończeniu nauki w technikum. Z takiej możliwości skorzystał tegoroczny maturzysta - Patryk Staszczyszyn, który pomyślnie przeszedł poszczególne etapy rekrutacji i w sierpniu rozpocznie pracę w LKW WALTER.

                                    Sylwia Salamon - Soja

1b 12
 lkw walter  LKW-WALTER-Zentrale

uks

leonardo

logo-duze1a