logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

W tradycję Zespołu Szkół Mechanicznych wpisała się uroczystość połączenia obchodów patrona szkoły z wyróżnieniem najlepszych uczniów.

W tym roku święto szkoły przypadło na dzień 8 października. Dyrektor  ZSM wręczył pamiątkowe dyplomy  Stypendystom  Prezesa Rady Ministrów, Starosty i Dyrektora. Dodatkowo rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

Sukcesy naszej młodzieży i osiągnięcia w kształceniu na kierunkach mechanicznych i ekonomicznych zaowocowały podpisaniem umowy o stałej współpracy ZSM z Politechniką Opolską. Umowę podpisali dyrektor Bartosz Medyk i prorektor ds. dydaktyki dr hab. inż. Krystyna Macek-Kamińska.

Tradycyjnie podczas święta szkoły odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona braci uczniowskiej ZSM. Samorząd Szkolny przygotował krótki test egzaminacyjny, który pierwszaki zdały z uśmiechem na ustach. Po zdanym egzaminie klasy pierwsze złożyły ślubowanie na sztandar szkoły.

Po uroczystościach dotyczących dnia dzisiejszego szkoły, młodzież - pod kierunkiem p. Katarzyny Popczyk – przygotowała montaż słowno–muzyczny, nawiązujący do imienia patrona szkoły - Żołnierzy Września 1939 Roku. W programie uwypuklono historię bitwy pod Tomaszowem Mazowieckim, gdyż wielu uczestników tej bitwy posiada odsłonięte w naszej auli  tablice pamiątkowe.

W tym roku kolejna edycja projektu „Pamięć o Żołnierzach Września” przyniosła odsłonięcie następujących tablic pamiątkowych: Panów Stefana Łęckiego, Józefa Medyka, Franciszka Ferdynusa i Pawła Smagacza. Po uroczystym odsłonięciu tablic rodziny w/w zostały przyjęte przez dyrektora ZSM i przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Kornelę Jarczewską do grona „Przyjaciół Szkoły”.

uks

leonardo

logo-duze1a