logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

Pozdrowienia z Portsmouth

Zgodnie z założeniami projektu „Dobra praktyka przepustką do lepszej przyszłości”, w Anglii, na praktyce zawodowej przebywa kolejna grupa uczniów naszej szkoły. Po pełnym „przygód” locie, 5 października, późną nocą uczniowie dotarli do docelowego miejsca pobytu – nadmorskiego miasta Portsmouth.

Tutaj od 6.10. rozpoczęli kurs językowy i praktyki w lokalnych firmach. Uczniowie z kl. III technikum mechanicznego pracują w warsztatach samochodowych, logistycy zaś w sklepach i magazynach. Pracodawcy bardzo chwalą swoich podopiecznych wskazując na ich wysokie umiejętności zawodowe, pracowitość, zaangażowanie i sumienność. Potwierdza to dobry poziom kształcenia zawodowego w naszej szkole. 

Ale oczywiście nie samą pracą żyje człowiek. Popołudniami i w weekendy realizowany jest program kulturowy i odbywają się imprezy integrujące. Uczniowie zwiedzili Londyn, poznając jego największe atrakcje: Pałac Buckingham, siedzibę Parlamentu, wieżę zegarową – Big Ben, Muzeum Historii Naturalnej, Katedrę Westminster, Trafalgar Square i Piccadily Circus. Odbyła się także wycieczka do Portchester słynącego m.in. z ruin zamku z  czasów rzymskich. Nie mniej atrakcyjne było zwiedzanie muzeum miasta Portsmouth i starej stocznia, w której można obejrzeć m.in. liniowiec „Victory” – na którego pokładzie zginął admirał Nelson.

Okazją do integracji w międzynarodowym towarzystwie są tzw. social evening, gdzie spotykają się uczniowie i studenci z różnych krajów przebywający w Portsmouth.

Renata Koziarska

Magdalena Staszczyszyn  

Karol Hołub

Roman Słomiński

uks

leonardo

logo-duze1a