logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

Studia dualne,staże i praktyki zagraniczne oraz perspektywy zawodowe dla logistyków. Wokół takich tematów zorganizowany został II Dzień Logistyka w Zespole Mechanicznych w Namysłowie. Wyższą Szkołę Logistyki reprezentował Wicekanclerz Wojciech Zalewski. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas o profilu Technik Logistyk i przedstawiciele pracodawców lokalnego rynku pracy.

Browar Namysłów reprezentował pracownik działu logistyki i zarazem absolwent ZSM Łukasz Domalewski, z pobliskiego Kluczborka gościł z ciekawą prezentacją swojego zakładu dyrektor działu logistyki i sprzedaży firmy Marcegaglia Pan Marcin Frukacz, gościem niespodzianką był inny nasz absolwent, a obecnie student IV roku logistyki WSL w Poznaniu, laureat IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej Krzysztof Bryła.

Przedstawiciel WSL z Poznania, Wicekanclerz Wojciech Zalewski przedstawił interesujący wykład nt. Oczekiwań pracodawców wobec kandydatów do pracy w logistyce, zaprezentował też swoją uczelnię, mówił również o nowej formie studiów - czyli o Studiach Dualnych. Uczniowie mieli okazję zainspirować się różnymi sferami logistyki na przykładach karier absolwentów WSL, które omawiał Wicekanclerz Wojciech Zalewski i zaproszeni absolwenci. Zespół Szkół Mechanicznych w Namysłowie to szkoła, która już od dziewięciu lat kształci techników logistyków. Absolwenci naszej szkoły doskonale radzą sobie w pracy, co potwierdzają przedsiębiorstwa logistyczne, z którymi współpracujemy. Wielu z nich kontynuuje naukę na studiach logistycznych m.in. w Wyższej Szkole Logistyki i należy do grona najlepszych studentów. Możliwość takich spotkań daje nam ogromną satysfakcję i poszerza horyzonty tej zdolnej młodzieży. Ostatnim punktem konferencji było podsumowanie staży uczniowskich w Wielkiej Brytanii przez nauczyciela naszej szkoły p. Renatę Koziarską i wręczenie certyfikatów tzw. Europassów.

Prowadzącym i głównym inicjatorem spotkania był Krzysztof Makarowski.

Niezmiennie od dziewięciu lat szkoła współpracuje z Wyższą Szkołą Logistyki, pełniącą rolę patrona edukacyjnego dla tego kierunku. Adepci naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, pracujemy też na Wirtualnych Laboratoriach Logistyczno-Spedycyjnych i Magazynowych opracowanych przez WSL w Poznaniu i firmę L-Systems. W rankingu szkół średnich publikowanym przez WSL i opartym na wynikach osiągniętych we wspomnianej olimpiadzie, Zespół Szkół Mechanicznych w Namysłowie jest jedną z wiodących szkół w Polsce i drugą placówką tego typu na Opolszczyźnie.

 

Wywiad Radia Opole przeprowadzony z głównym inicjatorem "Dnia Logistyka" w Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie:

 

Opracował K. Makarowski

 

 

uks

leonardo

logo-duze1a