logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

Wycieczka uczniów klas technikum logistycznego

i ekonomicznego do Wiednia

W dniach 26.-27.03.2015r. grupa 34 uczniów z klas technikum logistycznego i ekonomicznego wraz z opiekunami: wicedyrektor Wiesławą Jastrowicz, Sylwią Salamon – Soją oraz Aliną Kępińską uczestniczyła w wycieczce o charakterze zawodowo-turystycznym do stolicy Austrii. Głównym celem wyjazdu była wizyta w firmie LKW -WALTER, która wsparła finansowo organizację wyjazdu. Była to już druga tego typu wycieczka, zorganizowana dla uczniów ZSM.

 

             Po przybyciu do siedziby firmy w Wiener Neudorf i miłym powitaniu, pan Krzysztof Adamczuk w interesujący sposób przedstawił historię i zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa, następnie uczniowie w kilkuosobowych grupach zwiedzili poszczególne działy, w których mieli m.in. możliwość zapoznania się z pracą osób zajmujących się organizacją i realizacją zleceń spedycyjnych.

Po wizycie w firmie LKW – Walter kolejnym punktem programu było zwiedzanie centrum Wiednia. Uczestnicy mieli możliwość zobaczenia m. in. dawnej siedziby rodu Habsburgów - Hofburga, średniowiecznej katedry św. Szczepana, domu zaprojektowanego przez Hundertwassera, gmachu Opery Narodowej oraz pałacu Schönbrunn. Późnym popołudniem grupa udała się na Wiedeński Prater (park rozrywki), który jest jedną z większych atrakcji turystycznych stolicy Austrii. Następnego dnia, w drodze powrotnej do Polski, uczniowie wraz opiekunami zwiedzili najciekawszą w Morawskim Krasie Jaskinię Punkevní wraz z Przepaścią Macocha.

                                                                                         Sylwia Salamon - Soja

uks

leonardo

logo-duze1a