logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016. To szczególny dzień dla uczniów sześciu klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w Zespole Szkół Mechanicznych, to początek nowego etapu w ich życiu, spotkanie z nowymi wychowawcami, nauczycielami i oczywiście rówieśnikami.

 Oprócz dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów, w uroczystości uczestniczyli również goście: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Sławomir Hinborch oraz dwoje kombatantów: Teresa Wasilewska- wiceprezes zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych i  major Józef Urbanowski, który przeszedł szlak bojowy od Lenino do Berlina.

Dyrektor ZSM Bartosz Medyk powitał pierwszoklasistów i uczniów pozostałych klas po wakacyjnej przerwie, przedstawił nowych nauczycieli oraz w imieniu dyrekcji i grona pedagogicznego pożegnał odchodzącą na emeryturę panią Elżbietę Rzewuską.

Nie zabrakło również nawiązań do 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przy tej okazji wspomniano tych, których imię nosi nasza szkoła, Żołnierzy Września 1939 roku. Prowadzący odczytali listę Żołnierzy Września, związanych z Ziemią Namysłowską, których tablice pamiątkowe odsłoniliśmy w naszej szkole w ramach programu patriotycznego, realizowanego od 2011roku pod przewodnictwem nauczyciela historii, pana Dariusza Karbowiaka. Zwieńczeniem uroczystości była piosenka : „Biały krzyż”, brawurowo wykonana przez Patryka Dybkę.

Uroczystość przygotowaną pod kierunkiem Pani Sylwii Salamon – Soi poprowadzili: Jakub Błoch i Dominik Krupnik  z klasy 2TM.  Apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego uświetniły występy uczniów: Patryka Dybki (2TM) oraz Janka Golańskiego (2TL). 

Sylwia Salamon-Soja

uks

leonardo

logo-duze1a