logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

27 października 2015 gościliśmy w naszej szkole Bronisława Bubiaka - operatora, montażystę i producenta filmowego, pracownika Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, a także Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, korespondenta wojennego m.in. na Bałkanach,
w Syrii i Afryce Południowej, który realizował materiały dla TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVN i Polsatu.

Uczniowie klas: 2TM, 2TE, 2TH/Z, 2TL i 3G mogli obejrzeć jego najnowszy film "Legenda wileńskiej konspiracji", opowiadający losy Stanisława Kiałki, wybitnego oficera Armii Krajowej i Sybiraka. Film ten zakwalifikował się do Konkursu Głównego 7. Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni we wrześniu bieżącego roku. Został również pokazany 10 października br. w ramach 4. Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. TADEUSZA SZYMKOWA w Namysłowskim Ośrodku Kultury.Zdjęcia do filmu kręcono m.in. w Namysłowie 15 lutego oraz 9 i 10 maja 2015 roku z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznej "OKA".

Po projekcji odbyło się krótkie spotkanie z reżyserem, który opowiedział o swojej pracy nad filmem, o następnych projektach oraz zachęcił młodzież do udziału w prowadzonych przez siebie w Namysłowskim Ośrodku Kultury warsztatach filmowych, podczas których uczestnicy poznają m.in.: tajniki sztuki operatorskiej, montażu filmowego oraz pracy na planie.

                                                                                                          S. Salamon - Soja

uks

leonardo

logo-duze1a