logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

Niniejszym ogłaszamy, że świat został posprzątany! Tegoroczna, już 23. edycja akcji „Sprzątanie Świata” odbywała się pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

 16 września, jak co roku, nasza szkoła aktywnie włączyła się w działania na rzecz uporządkowania najbliższej okolicy, tym samym wpisując się w międzynarodowy program edukacji proekologicznej. Tym razem w przedsięwzięcie zaangażowane zastały trzy klasy:  2TH/Z, 2TE/Z i 2TL. Pod czujnym okiem nauczycieli uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawiczki  wzięli się do pracy. Wyznaczono nam teren parku od drogi na korty tenisowe do budynku Domu Dziecka. Tyralierą weszliśmy w las, zbierając po drodze wszystko, co nie było liśćmi, gałązkami czy jakimikolwiek innymi elementami  parkowej roślinności. To, co znajdowaliśmy, pomińmy milczeniem. Dość tylko wspomnieć, że zawartość worków - a uzbieraliśmy tych stulitrowych aż 10 - nie świadczy najlepiej o bywalcach  naszej namysłowskiej oazy zieleni.  ,,Wszelakiego dobra” było tyle, że można by sądzić, iż miejsce to odwiedzane jest przez setki dzikusów, którym zasady powszechnie obowiązujące w cywilizowanym świecie są absolutnie i całkowicie obce .

Ale-odpowiadając na hasło tegorocznej akcji-nie tylko porządkowaliśmy teren sąsiadujący z naszą szkołą. Również w trakcie  całego roku prowadzimy zbiórkę płyt CD, zużytego sprzętu AGD, baterii i plastikowych zakrętek. Tym samym nadajemy drugie życie surowcom wtórnym, które-poddane technice recyklingu- będą mogły być wykorzystane w przeróżnych technologiach przemysłowych.