logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

W dniach06.-07.04.2017r. grupa 33 uczniów z klas technikum logistycznego i ekonomicznego wraz z opiekunami:Sylwią Salamon – Soją, Katarzyną Popczyk oraz Krzysztofem Makarowskim uczestniczyła w wycieczce o charakterze zawodowo-turystycznym do stolicy Austrii. Głównym celem wyjazdu była wizyta w firmie LKW -WALTER, która wsparła finansowo organizację wyjazdu. Była to już trzecia tego typu wycieczka, zorganizowana dla uczniów ZSM.

W drodze do Austrii uczniowie wraz opiekunami zatrzymali się na krótko w Czechach i zwiedzili najciekawszą w Morawskim Krasie Jaskinię Punkevní wraz z Przepaścią Macocha.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie centrum Wiednia. Uczestnicy mieli możliwość zobaczenia m. in. dawnej siedziby rodu Habsburgów - Hofburga, średniowiecznej katedry św. Szczepana, domu zaprojektowanego przez Hundertwassera, gmachu Opery Narodowej, pełnego przepychu budynku Belwederu oraz pałacu Schönbrunn. Późnym popołudniem uczniowie miło spędzili czas na Wiedeńskim Praterze (park rozrywki), który jest jedną z większych atrakcji turystycznych stolicy Austrii.

             Następnego dnia grupa udała się do siedziby firmy w Wiener Neudorf. Po miłym powitaniu, pan Krzysztof Adamczuk w interesujący sposób przedstawił historię i zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa, zachęcił uczniów do ubiegania sięo staże i praktyki w LKW – WALTER. Następnie uczniowie w kilkuosobowych grupach zwiedzili poszczególne działy, w których mieli m.in. możliwość zapoznania się z pracą osób zajmujących się organizacją i realizacją zleceń spedycyjnych.

                                                                                         Sylwia Salamon - Soja