logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

                26 kwietnia drzwi do naszej szkoły zostały szeroko otwarte. Gościliśmy młodzież nie tylko  z namysłowskich gimnazjów, lecz także trzecioklasistów przybyłych  z Pokoju, Domaszowic, Rychtala, Wilkowa, Bierutowa, Smogorzowa i Świerczowa.

Przyszli uczniowie naszego zespołu szkół, witani w auli przez dyrektora Bartosza  Medyka, mogli - najpierw teoretycznie- zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną, a następnie w pracowniach zawodowych kształcących  logistyków,  elektroników, ekonomistów, handlowców i mechaników, mogli –pewnie po raz pierwszy- zobaczyć na czym polega nowoczesna dystrybucja towarów, zakładanie domowego alarmu, spawanie,  praca obrabiarek numerycznych i czego można nauczyć się w hali diagnostyki i montażu pojazdów. Dużą reprezentację stanowili uczący się w szkole zawodowej kucharze, elektrycy, piekarze, murarze, tapicerzy, którzy w ciekawy sposób prezentowali swoje zawody i zdobyte już umiejętności. Pokaz kunsztu  kucharzy i piekarzy połączono z degustacją przygotowywanych przez nich pyszności, co ze zrozumiałych względów przyjmowane  było entuzjastycznie. Jednakże największą atrakcją okazała się przejażdżka samochodem, oczywiście w charakterze kierowcy, czujnie nadzorowana przez nauczyciela zajmującego się szkoleniem  w ramach  prowadzonego u nas kursu prawa jazdy. Niektórzy ochotnicy jeździli  „wężykiem”, inni uskuteczniali  „slalom” pomiędzy przez nich tylko widzianymi pachołkami, a jeszcze inni prezentowali umiejętności iście rajdowe. Śmiechu przy tym  było co niemiara!

              A wszystko  okraszone cukierkami, rozdawanymi przez „rolkarzy” , dobrą muzyką i przemiłą atmosferą. Teraz, Drodzy Gimnazjaliści, decyzja należy do Was. Zespół Szkół Mechanicznych czeka!

                                

                                                                                                                                                                                                                             HaSz

 

Galeria zdjęć na szkolnym facebook'u