logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

I stało się! Mamy tak długo oczekiwane boisko! Cóż, łatwo nie było, bo: a to trawa nie chciała kiełkować, a to zbyt mało spadło deszczu, innym znów razem  zbyt wiele. Ale wreszcie, 21 września, z udziałem przedstawicieli sponsorów strategicznych: urzędu miasta, starostwa powiatowego, Banku Zachodniego WBK oraz DIEHL Controls Polska, a także w obecności prezesów młodzieżowych klubów piłkarskich, przedstawiciela Kościoła, emerytowanych nauczycieli wuefistów oraz braci szkolnej, uroczyście przecięto wstęgę, co zawsze znamionuje otwarcie i oddanie do użytku nowopowstałego obiektu. Podziękowaniom, gratulacjom i wspomnieniom nie było końca. Przy tej okazji usłyszeliśmy, że teraz mamy najpiękniejsze na Opolszczyźnie szkolne boisko sportowe! Mocny akcent otwarcia stanowiło przekazanie  przez panią dyrektor zaprzyjaźnionego ze szkołą banku piłki, która swój chrzest bojowy przeszła podczas jednego z meczów drużyny narodowej na EURO 2016. Bardzo dziękujemy!

Pierwsze rzuty do bramki oddane przez wicestarostę i dyrektora szkoły stanowiły swoisty chrzest bojowy murawy. Teraz nadszedł czas na prawdziwy mecz inauguracyjny. Rozgrywali go piłkarze klas 1TE/Z i 1TL. Wynik spotkania zakończył się remisem, co oznacza, że obydwie „jedenastki” wykazały świetny i bardzo wyrównany poziom. Brawo!

Wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany moment: mecz reprezentacji  sponsorów, gości i pracowników szkoły z drużyną uczniów. Śmiechu przy tym było co niemiara! Odkryciem i „czarnym koniem” spotkania okazał się bramkarz zespołu „dorosłych” pan Michał, który, na co dzień stateczny i statyczny, w bramce walczył niczym zawodnik drużyny narodowej Wojciech Szczęsny. Odpierając zaciekłe i nieustające ataki zespołu uczniów poruszał się ze zwinnością  broniącej swoich małych tygrysicy! I to zapewne za sprawą tego rewelacyjnego bramkarza wynik meczu rozstrzygnięty został na korzyść  teamu „dorosłych”. Tym samym okazało się, że nie selekcjoner jest najważniejszy, ale postawa, zacięcie, determinacja i wola walki zawodników, co poddajemy pod rozwagę sponsorom i piłkarzom drużyny narodowej… 

Uroczystość miała też swój akcent kulinarny. Nadwątlone siły grających, jak również uczniów klas pierwszych, zmagających się przed południem w konkurencjach lekkoatletycznych na miejskim stadionie, ratowały grillowane kiełbaski i przeróżne pyszności przygotowane przez kolegów klas starszych.

A oto najlepsi z najlepszych, zwycięzcy przedpołudniowych zawodów:

  • biegi na 100m chłopców -  Rębisz Dawid,
  • biegi na 100m dziewcząt -  Szymczykowska Aleksandra,
  • biegi na 1000m chłopców -  Wierzbicki Jakub,
  • biegi na 800m dziewcząt -  Brudkiewicz Roksana,
  • skok w dal chłopców -  Gumiela Dawid,
  • skok w dal dziewcząt -  Szymczykowska Aleksandra,
  • pchnięcie kulą chłopców -  Nowicki Patryk,
  • pchnięcie kulą dziewcząt - Guściora Zuzanna.

Czempionom poszczególnych konkurencji serdecznie gratulujemy, życzymy rozwijania talentów sportowych i jeszcze lepszych wyników w przyszłości.

OTWARCIE BOISKA 3  OTWARCIE BOISKA 1 OTWARCIE BOISKA 2